835 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Školy sa opäť zaplnili, viac bolo úsmevu ako sĺz

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.09.2016 16:14 | Spravodajstvo
Úsmev, očakávanie, ale i slzy. Aj taký bol prvý deň v škole. Otvorenie nového školského roka dnes privítali na základných aj stredných školách. My sme sa boli pozrieť, ako to vyzeralo na Krosnianskej 4 v Košiciach, ktorú navštevuje asi 570 školákov. Pre počasie museli narýchlo meniť organizáciu slávnostného uvítania, keďže bolo naplánované pod holým nebom. Prípravy na nový školský rok však prebiehali tradične. Učitelia si dali záležať aj na triedach, v ktorých žiaci najbližšie mesiace strávia spolu 188 vyučovacích dní.

"Otvorenie školského roka je vždy slávnostné, padnú aj slzičky, ale je tam aj také vzrušenie, hlavne u tých prvákov, čo ich bude čakať. Na zvedavé očká sa vždy tešíme. My očakávame od každého školského roka to, čo každý rok, t.j. aby sa prváci úspešne zapracovali do školského prostredia a naši deviataci aby úspešne urobili testovania a prijímacie skúšky na strednú školu," povedala Danka Daneshjoová, riaditeľka ZŠ Krosnianska 4 v Košiciach.

Pripomenula, že pedagogický zbor momentálne dokončuje školský vzdelávací program - inovovaný pre všetky ročníky. Ako povedala, začal už minulý rok 1. a 5. ročníkmi. Neobsahuje veľké zmeny oproti predchádzajúcim vzdelávacím programom. Tento rok nastali úpravy len v niektorých predmetoch, prípadne ich zaradeniu. Napr. prváci majú prvouku a občianska náuka sa posúva do vyššieho ročníka.

Končiace ročníky základných škôl sa obávajú testovania a do školy sa im veľmi nechcelo. U mladších to ale bolo trochu inak.

Aj keď jedny prázdniny iba skončili, na tie ďalšie sa školáci môžu najbližšie tešiť koncom októbra.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
965
videní
05:13
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1095
videní
02:40
1684
videní
02:36
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1584
videní
02:25


Facebook loginGoogle login