3372 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nové nariadenie môže podniky ekonomicky zlikvidovať

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.09.2016 17:44 | Spravodajstvo
Od budúceho roka čakajú letné terasy v centre Košíc zmeny. Miestne zastupiteľstvo Starého mesta schválilo Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré prevádzkovateľom podnikov upravuje otváracie hodiny. Svoj názor má na zmeny aj prevádzkar Beer Housu, Gabriel Marcin: "Nám to skráti pracovný čas o 2 a pol hodiny. Nemyslím si, že by sa u nás diali nejaké výtržnosti, že by bol niekto pohoršený, nikdy sme nemali žiadne sťažnosti. Keďže ja som Prešovčan a vidím, ako to funguje v Prešove, tak si myslím, že Košičania by mohli byť hrdí na to, aké majú centrum mesta a koľko ľudí chodí do centra. Celý ten cirkus je určite len na škodu."

Po novom môžu byť letné terasy v Starom meste na Hlavnej ulici otvorené do 23:30, mimo nej len do 22:00. Nové VZN sa ale dotýka aj podnikov bez letných záhrad. Prevádzky, ktoré majú priestory zabezpečené voči vibráciám a hluku môžu byť otvorené od 8:00 do 2:00 po polnoci. Zmeny sa nepáčia ani spolumajiteľovi Retra, Alexandrovi Gulovičovi: "My sme zabezpečení proti hluku. Zmeny obmedzujú aj podniky, ktoré sú vo vnútri, môžeme mať otvorené iba do 2:00, čo je úplný nezmysel, keďže k nám ľudia začínajú chodiť až okolo 23:00. My sme nočný podnik a investovali sme doň veľa. Máme veľa zamestnancov a v takomto znení je to pre mnohé podniky likvidačné."

V centre mesta sa však nájdu aj podniky, ktorým tieto zmeny neprekážajú. Jedným z nich je aj Republika východu. Ako nás informovala Gréta Guličová: "My viac menej súhlasíme s miestnym zastupiteľstvom. Prispôsobíme sa všetkým zmenám."

Nariadenie vstúpi do platnosti až v decembri. Do polovice decembra môžu obyvatelia, ale aj podnikatelia zasielať svoje pripomienky mestskej časti Staré mesto.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
566
videní
02:11
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
135
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
272
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
368
videní


Facebook loginGoogle login