801 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Knižnica Jána Bocatia dostane novú strechu

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.09.2016 16:57 | Spravodajstvo
Strechu na Verejnej knižnici Jána Bocatia budú opravovať. Práce sa začnú už v najbližších dňoch a potrvajú pravdepodobne až do decembra. Obmedzenia súvisiace s dlhodobo plánovanými opravami sa týkajú aj parkovacích miest pre návštevníkov knižnice. „Na vyhradených miestach pre stavebný ruch a potrebu využívať tento priestor pre stavebný materiál nebude možnosť pre čitateľov, aby využívali toto bezplatné parkovanie,“ informovala nás riaditeľka knižnice, Soňa Jakešová.

Strecha na viac ako storočie starej historickej budove má svoje špecifiká a dlhodobo nebola v dobrom stave, čo sa prejavovalo najmä v daždivom počasí. Pôvodná strecha nebola ani dobre zaizolovaná. Na celej streche sa teda vymení krytina, nevyhnutné je tiež vymeniť aj jej drevené časti.

Zaujímavosťou na plánovanej oprave je aj fakt, že pri ohliadke podkrovných priestorov našli pracovníci knižnice škridlu ešte z pôvodnej strechy. Tá má špeciálny francúzsky profil, ktorý sa vyrába aj dnes. Strecha historickej budovy teda dostane rovnakú vizáž ako v minulosti.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2823
videní
02:46
787
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
648
videní


Facebook loginGoogle login