1792 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Skončí nočný život v Starom meste?

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.09.2016 20:09 | Spravodajstvo
Košičania môžu od včerajšieho dňa vyjadriť svoj názor na VZN o otváracích hodinách podnikov v centre mesta. Umožňujú im to petičné hárky v rámci aktivity "Zachráňme nočný život v Starom meste", do ktorej sa zapojilo už vyše 20 reštaurácií, barov, či klubov. Práve v nich môžu svoj nesúhlas vyjadriť na vystavenej petícii. Hárok s podpismi nájdete napríklad aj v kine Úsmev. Šéf kina, Lukáš Berberich:

"Všade vo svete sa do centra snažia vrátiť život, aby bolo atraktívne nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov. Je to určite krok späť. My ako prevádzka urobíme všetko pre to, aby k tomu  nedošlo."

Predčasným zatvorením klubov sa podľa mnohých môže mesto zmeniť na mesto duchov. Dominika Stupárová z Pubu u Kohúta.

"Myslím si, že je to dosť veľká hlúposť, lebo tým pádom príde veľa ľudí o prácu. Košice žijú aspoň v piatok a v sobotu. Neviem, prečo to chcú takto zatvoriť. Je to zle.“

Podniky mimo Hlavnej ulice, no stále v centre mesta, by podľa nového VZN mali zatvárať svoje letné záhrady o desiatej večer, nočné kluby už o druhej ráno. Pre mnohé kluby to môže byť časom aj likvidačné. Pokračuje Pavel Sedlák z Jazz clubu.

"Všeobecne záväzné nariadenie sa prijalo veľmi rýchlo a veľmi neprofesionálne. Likviduje časť podnikov, ktoré chcú byť otvorené do neskorších nočných hodín, keďže ten čas, kedy chodia ľudia vonku sa stále posúva. Ľudia si zvykli chodiť zabávať sa trošku neskôr. Preto 22:00h považujem za likvidačné pre mnohé podniky."

Viaceré košické podniky sa spojili a obrátili sa aj na Generálnu prokuratúru. Situácia sa nepozdáva ani ich zákazníkom.

Miestne zastupiteľstvo Starého mesta schválilo Všeobecne záväzné nariadenie už pred pár týždňami. Do platnosti by malo vstúpiť až v decembri. Podobnú situáciu rieši už niekoľko mesiacov aj hlavné mesto, kde pre vlnu nesúhlasu starosta Starého mesta sporné otváracie hodiny nepodpísal.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Martin Hudák27.09.2016 20:43:00

Naozaj neviem, k čomu je to dobré...teraz sa uvidí či Blava je na tom mentálne lepšie...dúfam, že sa nebudeme musieť učiť, ako bojovať :-(

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1279
videní
02:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2085
videní
02:53
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3590
videní
02:41
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4483
videní
02:37


Facebook loginGoogle login