975 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Deň otvorených dverí na Ústavnom súde

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.09.2016 14:51 | Spravodajstvo
Ústavný súd SR dnes po prvýkrát otvoril svoje brány pre verejnosť. Na deň otvorených dverí prilákalo každého záujemcu niečo iné. Návštevníci tak mali možnosť dozvedieť sa niečo viac o postavení a právomociach tohto nezávislého súdneho orgánu. Akcia začala o 10:00 príhovorom jeho predsedníčky, Ivetty Macejkovej.  

"Sme prvý ústavný súd v rámci Európskej únie, ktorý organizuje Deň otvorených dverí Ústavného súdu. Naším cieľom je priblížiť Ústavný súd – postavenie právomocí, rozhodovaciu činnosť atraktívnym spôsobom verejnosti. Samozrejme týmto podujatí sme chceli naplniť aj výzvu EÚ a špeciálne Európskej komisie pre efektívnosť súdnictva, ktorá spolu s kartou vyzýva na otvorenie justície."

Možnosť urobiť si fotku v talári sudcu či  vidieť vyhradené priestory mohli len tí, ktorí dnes navštívili priestory súdu.

"Občania a všetci návštevníci môžu vidieť všetky priestory Ústavného súdu. Môžu vedieť, kde sa rozhoduje. Potom sú tam prvé rozhodnutia z roku 1993 a aby to bolo pestrejšie tak sme zvolili sprievodný program predovšetkým košických detí, stredoškolákov a aj vysokoškolákov lebo je tu zbor vysokej školy" dodala predsedníčka ÚS, Ivetta Macejková.

V tejto tradícii plánuje Ústavný súd pokračovať aj v budúcnosti.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
331
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
383
videní
02:33
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1161
videní
05:00
847
videní
03:09


Facebook loginGoogle login