K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Na sídlisku KVP otvorili jedinečný cyklobazén

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.10.2016 15:12 | Šport
Unikátny molitanový bazén pokrstila akcia Cassovia Dirt Jam
Priaznivci adrenalínového športu majú v Košiciach opäť o čosi lepšie podmienky. Občianskemu združeniu Enjoy the Ride sa podarilo výrazne skvalitniť doterajší cyklistický areál na Drábovej ulici a v rámci sobotňajšieho podujatia Cassovia Dirt Jam otestovali pretekári i úplne nový a v Košiciach jedinečný tréningový bazén.

„Tento pozemok na sídlisku KVP sme dostali do správy od mesta v roku 2012. Našou snahou bolo zveľadiť tento priestor a vybudovať tu cyklo areál pre deti a mládež,“ objasňuje pozadie vzniku unikátneho adrenalínového parku predseda OZ Enjoy the Ride Martin Boršč. „Všetky úpravy sme realizovali hlavne z vlastných zdrojov, či už z dvoch percent z dane ako občianske združenie, alebo rôznymi komunitnými grantmi. Posledný projekt, ktorý sme získali, bol od Karpatskej nadácie spravujúcej nadačný fond T-Systems. Vďaka týmto peniazom sme vybudovali molitanový bazén, ktorý výrazne pomôže mladým cyklistom trénujúcim skoky. Ide totiž o jediný bezpečný spôsob trénovania trikov. Okrem toho prešiel v poslednom čase park celkovou rekonštrukciou a našou snahou bolo priblížiť ho k podobným areálom na západe.“
V cyklo areáli vyrástol úplne nový doskokový bazén vyplnený molitanom. Má rozmery 6x8 metrov a výšku dva metre. Celkovo sa v ňom nachádza 98 metrov kubických molitanu a cyklisti tak dopadajú do mäkkej perinky.

„K zraneniam môže dôjsť len následkom nesprávneho dopadu bicykla. Skúsenejší jazdci už vedia kam majú svoje skoky smerovať a ako odhadzovať bicykel. Všetci ale dopadajú do mäkkého a tak je to jediný bezpečný spôsob trénovania trikov,“ zdôrazňuje správca areálu M. Boršč.

Areál na Drábovej je otvorený každý deň v popoludňajších hodinách až do zotmenia. Stopku jazdenia vystaví až príchod zimnej sezóny. Podľa Martina Boršča sú vítaní všetci so záujmom o tento šport, apeluje ale na dodržiavanie bezpečnostných pravidiel: „Základnou podmienkou je prilba. Ostatné bezpečnostné prvky sú na jednotlivých jazdcoch, ale v areáli by mali jazdiť vždy aspoň dvaja ľudia. V prípade úrazu sa tu totiž nenachádza bezpečnostná služba.“

Otváracím podujatím zrekonštruovaného areálu bolo už spomínané podujatie Cassovia Dirt Jam 2016.
„Je to každoročné podujatie, ktorým sa snažíme spropagovať tento park a prilákať medzi nás nových ľudí. V rámci programu sme pripravili preteky pump track session, čiže na trati plnej vlniek a klopených zákrut. Jej zmyslom je jazdenie bez pedálovania, čiže využívanie zákrut a klopeného terénu. Okrem toho sme otvorili spomínaný molitanový bazén a diváci si užili i skokové preteky dirt jam. Počasie nám vyšlo na jednotku a myslím si, že sme si to všetci užili,“ dodal Martin Boršč.

Záujem o tento druh cyklistiky podľa členov Enjoy the Ride narastá a zo strany detí evidujú dopyt po otvorení cykloškoly. V tomto smere preto pripravujú do budúcnosti projekt s blízkou Základnou školou Drábová.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
941
videní
04:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1579
videní
01:54
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1289
videní
01:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
398
videní
02:16


Facebook loginGoogle login