688 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Vyriešia záverečnú v podnikoch až mestskí poslanci?

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.10.2016 17:25 | Spravodajstvo
Po včerajšom hľadaní kompromisov v prípade nového VZN o otváracích hodinách podnikov v centre Košíc medzi prevádzkovateľmi a poslancami, prebehlo stretnutie za zatvorenými dverami aj medzi starostom Starého mesta, Ľubomírom Gregom a primátorom Košíc, Richardom Rašim. Spoločne sa snažili čiastočne vyriešiť problém hluku na uliciach v nočných hodinách, na ktorý sa obyvatelia sťažujú.

Pokračuje starosta MČ Staré mesto Ľubomír Grega: "My sme sa včera stretli a konkrétne sme rozprávali jedine o možnosti posilnenia hliadok mestskej polície predovšetkým piatky, soboty alebo tie dni, ktoré sú pred sviatkami. Konkrétne počty to vám ja neviem povedať. V tejto problematike sa ešte stretnem aj s pánom Palčíkom, aj s pánom Trochom z mestskej polície Košice – stred."

Ako jednu z možností vidí zvýšený počet policajtov v centre aj primátor Košíc Richard Raši: "Povedal som pánovi starostovi, že to VZN, ktoré prijali nie je šťastným riešením, pretože neprešlo diskusiou s tými, ktorých sa to najviac dotýka a to sú poskytovatelia reštauračných služieb a bolo by najvýhodnejšie, keby toto nariadenie bolo zrušené. Ponúkol som a na tom sme sa zhodli, že bude lepšie posilniť  hliadky mestskej polície práve preto, aby v tých oblastiach, kde sa najčastejšie porušuje nočný kľud, sa vedelo účinne zasiahnuť."

Na najbližšom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa uskutoční 12. decembra plánujú predložiť poslanci návrh nového VZN o otváracích hodinách v celom meste, ktoré by po schválení zrušilo právomoc nariadenia, ktoré vydalo Staré mesto.

"Už teraz existuje VZN, ktoré ale nie je vyhovujúce. Hovorí takisto o regulácii prevádzkových a otváracích hodín pre poskytovateľov služieb a zároveň bude treba myslieť na to, aby sme neterorizovali nad únosnú mieru obyvateľov starého mesta, " uviedol primátor Richard Raši.

O novom VZN-ku ktoré plánuje zaviesť mesto vie aj starosta Starého mesta Ľubomír Grega. "Podľa mojich informácií, áno, v decembri bude na zastupiteľstve zrejme predložené to VZNko. Pravdepodobne sa tie kompetencie, ktoré mali v tom smere mestské časti prostredníctvom úpravy štatútu mesta, odoberú."

Nové nariadenie z dielne mesta sa bude dotýkať aj otváracích hodín večierok a diskontov, ktoré by sa podľa slov primátora, mali skrátiť. Mesto plánuje pred prijatím zákona otvorenú diskusiu medzi obyvateľmi a podnikateľmi barov, aby došlo ku kompromisu z oboch strán. Takáto debata je na programe aj na stretnutí, ktoré zvolalo vedenie Starého mesta na tento štvrtok o 15:00.

Súvisiaca reportáž:
V Starom meste diskutovali o spornom VZN

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2731
videní
02:50
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2723
videní
2093
videní
01:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1438
videní
01:54


Facebook loginGoogle login