4942 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Metlobal ovládol aj Košice

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.10.2016 13:33 | Šport
Košice žijú športom akéhokoľvek druhu. Od tých známych a celosvetovo obľúbených si však prídu na svoje aj tí, ktorých láka čarodejnícky svet. Metropola východu má svoj vlastný metlobalový tím. Cassovia Crows Quidditch Košice založil Martin Cerebro Čurnek. Ako ste sa k tomuto nezvyčajnému športu vlastne dostal?

"Dlhšiu dobu sa na rozličných festivaloch organizovala nejaká forma metlobalu. V posledných rokoch to bolo predovšetkým na SlavCone, festivale, ktorý sa odohráva okolo apríla, mája v Bratislave. V rámci jeho je programová línia Víkend na Rokforte a v rámci nej bol stále metlobalový turnal. Minulý rok bol pozvaný tím z Viedne, Vienna Vanguards, ktorí odprezentovali medzinárodné pravidlá."

Martin, začínal práve v Bratislave, ale vrátil sa do Košíc a metlobal priniesol sem. Prvý tréning mal tím Cassovia Crows Quidditch Košice minulý rok 11. októbra, v súčasnosti má 25 aktívnych aj príležitostných členov. Zúčastnili sa aj na Svetovom pohári vo Frankfurte, kde s bratislavkým tímom reprezentovali Slovensko, pričom sa im podarilo vyhrať zápas proti reprezentácii Írska.

Metlobal je veľmi špecifický šport a vyžaduje si aj špecifické vybavenie. To si hráči vyrábajú sami. Metlobalový tím je zmiešaný s tým, že počas hry sa nesmú na ihrisku nachádzať 4 osoby rovnakého pohlavia, príp. 5 osôb rovnakého pohlavia so stíhačom. Počas hry je na ihrisku 6 až 7 hráčov jedného tímu. Na striedačke môže mať tím dohromady až 21 hráčov. Celkové pravidlá metlobalu sú inšpirované, ako inak, príbehmi o Harrym Potterovi. Samozrejme, nechýba Zlatá strela.

Možno aj vy čakáte na list z Rokfortu, tak treba už pomaly začať trénovať. Tréningy košického metlobalového tímu Cassovia Crows nájdete na ihrisku základnej školy Belehradská na Ťahanovciach a to každú stredu a nedeľu o 16tej a viac informácií nájdete aj na facebookovej stránke Cassovia Crows Quidditch Košice.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1901
videní
06:53
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
493
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2822
videní
01:49


Facebook loginGoogle login