846 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Skončí problém s kamerou na súde?

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.10.2016 19:37 | Spravodajstvo
O problematickej kamere na Klimkovičovej 2 na sídlisku KVP rozhodovali obyvatelia tohto paneláku na utorkovej schôdzi vlastníkov. Pre nízku účasť však nebola uznášaniaschopná.

Emíliu Slovíkovú, ktorá býva priamo v byte pod kamerou a ktorej kamera podľa vlastných slov strpčuje život, zastupuje Martin Cirbus: "Debata bola búrlivá, náš argument bol vecný, všade vo svete je alternatíva montovať to na zvláštne stožiare, kde je bezpečnostná technika umiestnená a neobťažovať tým občana. Schôdza priniesla rozuzlenie, že bude písomné hlasovanie, viac menej sme sústredení na druhú stranu, čiže na samotného majiteľa danej kamery."

A ním je mestská časť KVP. Už začiatkom týždňa sme vás informovali, že mestská časť plánuje nakoniec kameru zo strechy paneláku odstrániť, podrobnosti však zatiaľ nie sú známe. Vo štvrtok 20.10.2016 sa k téme vyjadrí aj starosta MČ KVP Alfonz Halenár. Samotné zrušenie zmluvy o inštalovaní kamery sa môže udiať dvoma spôsobmi: "Bude to podpisovať každý jeden vlastník a bude treba nadpolovičnú väčšinu vlastníkov na to, aby ju odstránili. To je jedna vec, ktorá môže zrušiť zmluvu. Druhá vec je tá, že zmluvu môže vypovedať aj mestská časť, ktorá je majiteľom danej kamery," dodáva Cirbus.
V prípade, že k rozhodnutiu nedôjde, je Martin Cirbus, zastupujúci obyvateľku z Klimkovičovej ulice, rozhodnutý podať na mestskú časť KVP žalobu z titulu ohrozenia zdravia a poškodenia vlastníka nehnuteľnosti.

Na sídlisku KVP sú na obytných domoch umiestnené 2 bezpečnostné kamery, tá druhá je na Bauerovej 8. Z tejto brány sa nám ozval jej obyvateľ, ktorého trápia podobné problémy, ako predčasom pani Slovíkovú. Tvrdí, že nepríjemný zvuk počuť najmä v noci. Problém aktuálne rieši s firmou zodpovednou za montáž. V kontakte je aj so správcom bytovky.

V celých Košiciach má Mestská polícia rozmiestnených celkovo 100 bezpečnostných kamier, z toho je na strechách bytových domov 14.

Súvisiaca reportáž:
Susedov rozhádala kamera
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Martin Cirbus13.10.2016 21:08:57

Kameru na samostatný stĺp a ostane zachovaná bezpečnosť aj vlastnička bude spokojná. CIRBI

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
146
videní
00:53
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
39
videní
00:26
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
557
videní
01:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2272
videní
02:03


Facebook loginGoogle login