1067 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

"Zviera nie je vec" - aj to znelo pri Dolnej bráne

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.10.2016 19:36 | Spravodajstvo
V Košiciach sa dnes zbierali podpisy za zmenu zákona o zvieratách. Ten súčasný totiž vníma každé zviera ako vec a týranie či nelegálne obchodovanie sú podľa toho aj sankcionované. Zmena by však mala priniesť aj vyššie tresty. Ako nás informovala spoluorganizátorka verejného zhromaždenia v Košiciach Andrea Klimková: "Akcia prebieha súbežne v Košiciach, Bratislave, Banskej Bystrici aj v Prešove. Ide o návrh zákona, ktorým sa upraví špecifické postavenie a status zvieraťa. V súčasnosti je v právnom poriadku SR zviera chápané ako vec, ale už Amsterdamská dohoda hovorí, že zviera je cítiaca bytosť disponujúca zmyslami a emóciami."

Podľa A. Klimkovej patrí Slovensku v rámci Európskej únie smutné prvenstvo v nelegálnom vývoze šteniat do zahraničia. Ak zmena zákona prejde, Slovensko čakajú podľa organizátorov lepšie časy: "Zviera získa špecifický status ako živá bytosť. Zmení sa jeden podstatný a dôležitý paragraf."

Podľa spoluorganizátorky by sme sa mohli priblížiť Čechom, ktorí podobnú zmenu presadili už pred pár rokmi a politika by mala ísť v tejto otázke bokom, teda nemalo by záležať na tom, kto zmeny predkladá.

Podporiť zmenu zákona prišli ku Dolnej bráne desiatky milovníkov zvierat. Atmosféru na Hlavnej ulici spestrili aj košické kapely a mladí milovníci zvierat s vlastnoručne vyrobenými transparentmi.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
301
videní
02:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
314
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
349
videní
02:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
645
videní
01:43


Facebook loginGoogle login