K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Mesto VZN o parkovaní upraví, mimoriadne zastupiteľstvo nezvolá

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.10.2016 13:27 | Spravodajstvo
Mestu Košice bol 14.10.2016 doručený protest prokurátora proti niektorým ustanoveniam všeobecne záväzného nariadenia (VZN) č. 157 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice, ktoré prokurátor považuje za diskriminačné a v rozpore so zákonom.

Prokurátor namieta napríklad rôzne ceny rezidentských kariet, ale aj aplikovanie inštitútu objektívnej zodpovednosti - v prípade vymáhania dlžného parkovného. Ak vodič nie je známy, alebo je sporný, platiteľom parkovného je podľa platného VZN vlastník vozidla alebo jeho držiteľ.

Ako dnes v reakcii na protest prokurátora uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, "niektoré pripomienky prokurátora sú totožné s pripomienkami obyvateľov Košíc, ktoré už sú do návrhu zmeny VZN zapracované. Ostatnými sa bude magistrát podrobne zaoberať." Zmena VZN má byť predložená na rokovanie Mestského zastupiteľstva na riadnom zasadnutí, 12. decembra. Podľa jej slov, "na zvolanie mimoriadneho rokovania nie je dôvod, pretože na vybavenie protestu prokurátora majú 90 dní."

V stanovisku mesta sa ďalej uvádza, "že všetky ustanovenia VZN č. 157, ktoré prokurátor napadol protestom s výnimkou jedinej pripomienky, boli zapracované už v predchádzajúcom VZN č. 147." K nim však prokuratúra nemala žiadne formálne námietky. Preto sa podľa slov hovorkyne mesta Lindy Šnajdárovej, "nemalo Mesto Košice ako spracovateľ návrhu VZN č.157 dôvod domnievať, že niektoré ustanovenia VZN by mohli byť v rozpore so zákonom."

Ilustračné foto: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
283
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
196
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
465
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
539
videní


Facebook loginGoogle login