7489 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Obyvateľom Luníka VIII došla trpezlivosť, zriadili vlastné hliadky

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.10.2016 21:43 | Spravodajstvo
V priebehu posledných týždňov na Luníku VIII zaznamenali viacero prípadov, ktoré ohrozili bezpečnosť obyvateľov. Situáciu sa rozhodla riešiť samotná MČ Západ aj za pomoci polície. Od konca tohto týždňa by hliadky mestských policajtov mala posilniť štátna polícia.  V tejto súvislosti sa však rozhodli konať aj samotní obyvatelia a Televízia Košice bola pri tom v stredu večer.

"V priebehu posledných piatich týždňov, bolo na sídlisku celkovo deväť krádeží, vo všetkých prípadoch išlo o ženy. Prišli sme s tým nápadom, že skúsime pomôcť aj my. Chceme to pochopiteľne robiť nekonfliktne, chceme sa rozmiestniť po tých rizikových miestach, ktoré sú, po tmavých oblastiach, kde by sa mohlo také niečo odohrať, aby sa ľudia cítili bezpečnejšie."

Novovzniknuté občianske hliadky tvoria ľudia priamo z tohto sídliska, ktorí dobre poznajú jeho rizikovejšie miesta.

"Aby občan, ktorý prichádza možno od zastávky, sa cítil bezpečnejšie, že vidí niekoho na ulici a nemusí sa báť. Možno to odradí aj páchateľa, ktorý práve pôjde a uvidí, že je tam niekto aj iný, tak nezaútočí na nejakú ženu. Nech tí starší občania, alebo ženy, ktoré boli poprepadávané,  mali pocit, že vidia pred sebou niekoho ísť."

Mestská časť okrem posilnenia policajných hliadok plánuje ešte tento rok aj osadenie bezpečnostnej kamery na Jedlíkovej ulici.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2383
videní
03:04
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1328
videní
02:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
651
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
646
videní


Facebook loginGoogle login