981 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Petícia proti EEI končí, odovzdajú ju o týždeň

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.10.2016 17:45 | Spravodajstvo
Občianski aktivisti od budúceho týždňa prestávajú zbierať podpisy pod petíciu za zmenu koncepcie parkovania v Košiciach. So zbieraním začali ešte v júni po tom, čo mestskí poslanci schválili rozšírenie parkovacích zón v metropole východu.

Ako nás informoval aktivista a člen petičného výboru Ladislav Lörinc: "Momentálne máme viac ako 17 000 podpisov a presne 16 999 ich je overených notárom. Ohlásili sme ukončenie zbierania podpisov, bude prebiehať v podstate budúci týždeň a následne by sme ju mali všetci aktivisti spoločne odniesť na magistrát, aby bola podaná riadne tak, ako káže zákon."

Najviac podpisov sa vyzbieralo za prvé mesiace po spustení petície, ľudia ju mali možnosť podpisovať aj prostredníctvom internetu. Tento spôsob využilo viac ako 5700 občanov. Petícia jasne stanovuje svoje podmienky v dvoch bodoch, konkrétne chce zmeniť cenu rezidentskej karty z 35 na 5 Eur a po druhé chce zriadiť mestský podnik bez EEI, ktorý by mal parkovanie v správe. L. Lörinc dodal, že: "Máme za to, že mesto má všetky páky a kompetencie na to, aby vedelo parkovaciu politiku realizovať samo, nie na úkor občanov a preto si aj s výhľadom na budúcnosť a n naše mestské časti myslíme, že by to malo riešiť mesto Košice."

Podpisy chcú aktivisti na magistrát odovzdať pravdepodobne v stredu.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
785
videní
02:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1249
videní
02:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1045
videní
02:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3144
videní
08:01


Facebook loginGoogle login