16618 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Problém s prostitútkami v Starom meste je neúnosný

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.10.2016 17:33 | Spravodajstvo
Dlhodobý problém s prostitútkami v mestskej časti Košice - Staré Mesto sa počas tohto roka ešte viac zintenzívnil. Situácia sa vyhrotila najmä počas leta, ani príchodom chladnejšieho obdobia však podľa obyvateľov zo Svätoplukovej ulice a blízkeho okolia, problémy s nimi neustávajú.

Zmenili lokalitu, vozia ich sem autá zo zahraničia
Kedysi svoje tradičné miesto pri pošte, ženy tohto najstaršieho remesla dnes už až tak nevyužívajú, a podľa miestnych sa najviac pohybujú na ulici Rumanova, gro je najmä na križovatke ulíc Svätoplukova – Kmeťova a Masarykova, kde dokonca ponúkajú svoje služby deviatakom z tamojšej základnej školy.  Ľudia žijúci v tejto časti mesta tak pravidelne privolávajú policajné hliadky kvôli obťažovaniu, ale tiež rušeniu nočného pokoja, či znečisťovaniu priestorov.

Podľa obyvateľov polícia problém vôbec nerieši
Obyvateľom už došla trpezlivosť a približne pred mesiacom zaslali podnet na mestskú aj štátnu políciu. V nej požadujú riešenie tejto situácie, ale tiež osadenie kamery. Odpoveď zatiaľ nedostali. I keď je situácia dobre známa už niekoľko rokov, vyhrotila sa aj kvôli tomu, že prostitútok na križovatke ulíc Svätoplukova – Kmeťova pribudlo. Ide nielen o "pracovníčky" vytlačené z parku a spred stanice, ale tiež o Maďarky, ktoré do Košíc vozia ich pasáci na autách so zahraničnými ŠPZ-tkami.

Mestská časť o probléme vie, plánuje sa ním zaoberať
O celkovej situácii už na neoficiálnej úrovni hovorili aj so samotnou mestskou časťou. Poslankyňa Eva Hulmečíková pripúšťa, že situácia sa vyhrotila v tomto roku, dodáva však, že im chýba podpora v zákone. "Preto budeme iniciovať aj cez miestne zastupiteľstvo, pána primátora a poslancov NR SR, aby to uzákonili, aby bola prostitúcia, nejakým spôsobom regulovaná," hovorí Hulmečíková.

Zmena zákona je však na dlhé lakte, do tej doby sa ponúka aspoň čiastočné riešenie. Starosta MČ Košice - Staré mesto Ľubomír Grega hovorí, že v blízkej dobe by na inkriminovanom mieste mohla pribudnúť bezpečnostná kamera, ktorú požadujú aj miestni: "My teraz uvažujeme, že tam osadíme kamery. Sme v intenzívnejšom kontakte aj s policajnými zložkami. Na budúci týždeň budeme mať komisiu, kde sme k tejto problematike prizvali zástupcov mestskej aj štátnej polície."

Kde presne kamery pribudnú a o aký počet pôjde, to spresnia pri zostavovaní budúcoročného rozpočtu. Začiatkom novembra by mali byť posilnené tiež policajné hliadky, pravdepodobne už po dušičkách.

Súvisiaca reportáž:
ANKETA: Obyvatelia Starého mesta o probléme s prostitútkami

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
151
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
286
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
376
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3162
videní
02:50


Facebook loginGoogle login