K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

MET: Eurovia začína preberať stavenisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.10.2016 14:34 | Spravodajstvo
Zhotoviteľ stavby električkových tratí, spoločnosť Eurovia SK, dnes od mesta začína preberať stavenisko. K úplnému odovzdaniu dôjde podľa magistrátu až po podpísaní zmluvy o poskytnutí NFP na financovanie stavby z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Nateraz si projekt nevyžiada žiadne dopravné obmedzenia.

"Proces odovzdávania staveniska znamená, že investor si prejde so zhotoviteľom staveniská z pohľadu riešenia časového harmonogramu postupu prác, preverí pripravenosť zhotoviteľa na realizáciu stavby, prejdú si spoločne aj stanoviská všetkých dotknutých orgánov k stavbe," uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Dôvodom rekonštrukcie je podľa jej slov modernizácia ďalších úsekov košickej električkovej trate. "Hlavným cieľom tejto etapy modernizácie električkovej trate je zabezpečiť zvýšenie efektivity a bezpečnosti dopravy, vyšší komfort pre cestujúcich a vodičov, zníženie hluku, vibrácií, prašnosti, a zvýšenie pozitívnych environmentálnych vplyvov na kritických úsekoch električkových tratí," vysvetlila Šnajdárová.

Práce budú podľa hovorkyne realizované postupne, rekonštruovať sa bude osem ucelených častí, okrem iného úsek trate Krajský súd - kruhový objazd Moldavská, Zimná ulica a Ulica Boženy Němcovej, úsek trate od križovatky TIP - TOP - obratisko Botanická záhrada, Komenského ulica - obratisko Havlíčkova, alebo križovatka VSS.

"Stavebné práce budú zahŕňať kompletnú výmenu električkového zvršku i spodku, trakčného vedenia, ako aj ochrany inžinierskych sietí, ktoré tieto električkové trate križujú. Takisto budú urobené aj nové meniarne. Poradie prác na jednotlivých úsekoch sa bude riešiť až po podpísaní zmluvy o dielo, ktorá môže byť podpísaná až po podpise zmluvy o poskytnutí NFP a dorieši sa pri odovzdávaní staveniska. V momente, keď budú známe termíny, bude mesto Košice informovať verejnosť aj prostredníctvom médií, o všetkých dopravných obmedzeniach i riešeniach, ktoré budú súvisieť s projektom modernizácie košickej električkovej trate," vysvetlila Šnajdárová.

Projekt je financovaný 95 % z Operačného programu integrovanej infraštruktúry (OPII), a 5 % z celej sumy investície z vlastných zdrojov mesta. "Spoločnosť Eurovia SK predložila mestu Košice ako investorovi najlacnejšiu ponuku na zhotovenie diela, a to vo výške takmer 78.500.000 eur bez DPH," uviedla Šnajdárová.

Na otázku termínu dokončenia prác hovorkyňa uviedla, že v momente, keď budú známe termíny, bude o nich mesto Košice informovať verejnosť aj prostredníctvom médií. "Taktiež budeme informovať o všetkých dopravných obmedzeniach i riešeniach, ktoré budú súvisieť s projektom modernizácie košickej električkovej trate," dodala Šnajdárová.

Text: TASR
Foto: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

2876
videní
01:57
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3460
videní
02:34


Facebook loginGoogle login