4317 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Mestská polícia: "Zákon prostitúciu nezakazuje"

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.11.2016 15:09 | Spravodajstvo
Minulý týždeň sme vás informovali o problémoch obyvateľov Starého mesta s prostitútkami. Tie ponúkajú svoje služby nie len večer a v noci, ale už aj počas dňa. Spôsobujú neporiadok a poburujú obyvateľov v lokalite.

Obyvatelia niektorých ulíc opakovane volajú políciu, aby situáciu riešila. Tá si tohto problému vedomá je, situácia ale podľa nich nemá jednoduché riešenie. Ako nás informoval Róbert Juhászi z Mestskej polície: "Prostitúcia na Slovensku nie je ani povolená, ale ani zakázaná zákonom. V podstate keďže nie je zakázaná, je možné ju vykonávať. Zakázané sú len niektoré skutky, ktoré s ňou môžu súvisieť. Pokiaľ ale je vykonávaná osobami dobrovoľne a bez nátlaku, tam postih prakticky nie je možný."

Polícia má preto do veľkej miery zviazané ruky. R. Juhászi dodal, že v danej lokalite vykonávajú zvýšené kontroly. Ako pre TV KOŠICE uviedol, "Pokiaľ ale len vidíte osoby, ktoré tam postávajú a svojim či už výzorom alebo správaním sa nedopúšťajú žiadneho protiprávneho konania, tak zo strany príslušníkov polície nie je možné zasiahnuť, ani len kontrolovať tieto osoby, či majú nejaké oprávnenie, respektíve zisťovať ich osobné údaje."

Na mieste môžu policajti za dokázateľné priestupky udeliť pokutu do výšky 33 eur. Situáciu riešila mestská časť už v minulosti bezpečnostnou kamerou, na Svätoplukovej ulici pribudla pred časom aj nová, problém sa ale nevyriešil, prostitútky sa len posunuli ďalej.

Mestská časť chce do oblasti inštalovať ďalšie kamery. O situácii v tejto lokalite, ako aj o ďalších možnostiach riešenia problému s prostitútkami, budú kompetentní diskutovať už zajtra.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
135
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
272
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
368
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3121
videní
02:50


Facebook loginGoogle login