8611 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Nočný pokoj vyriešili ľahko, prostitútky riešiť nevedia

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.11.2016 08:19 | Spravodajstvo
Problém s prostitútkami v Starom meste sa stal vo štvrtok predmetom ďalších diskusií. Na miestnom úrade sa stretli poslanci, štátna i mestská polícia a obyvatelia mestskej časti, ktorí požadujú riešenie. Podľa polície však ide o komplikovanú situáciu, v ktorej môžu zasiahnuť len v medziach zákona. Náčelník mestskej polície Ján Palčík uviedol že: "Dennodenne kontrolujeme ten priestor, ale viac - menej sme na to, aby sme im sťažovali tú činnosť. V podstate musíme ich prichytiť pri čine, či to je znečisťovanie, keby niečo odhodili, špinili, tak vtedy máme možností ako ich postihnúť. Čo sa týka samotnej prostitúcie tá nie je zakázaná, to je kupliarstvo, ktoré je však komplikovanejšie na dokumentovanie."

Podľa informácií, ktoré nám poskytli samotní obyvatelia, nejde len o ľudí zo Slovenska, ale aj napríklad Maďarska. "My to nemôžeme obmedziť, aby nechodili ľudia zo zahraničia, aby to neskúšali u nás robiť, alebo to nerobili, pokiaľ oni vedia, že u nás tá legislatíva je k tomu benevolentnejšia ako v Maďarskej republike, tak oni tu budú chodiť. My sa riadime našimi zákonmi a nie maďarskými", dodal Palčík.

Zmenu zákona považuje v tomto prípade za najvhodnejšiu aj starosta mestskej časti Ľubomír Grega, podľa ktorého: "By to mal byť v prvom rade nejaký zákon, ktorý by malo iniciovať mesto Košice a poslanci z Košíc, ktorí sú v parlamente. To sa nedotýka len Košíc, ale aj iných slovenských miest, aby sa mohli oprieť o niečo zákonné príslušníci polície."

Jedným z dočasných riešení mestskej časti je aj nainštalovanie ďalších bezpečnostných kamier, o ktorých by mali rozhodnúť na najbližšom miestnom zastupiteľstve.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3403
videní
02:50
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
164
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
311
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
386
videní


Facebook loginGoogle login