K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Vyše sedemtisíc divákov v Steel aréne videlo prehru Slovákov

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.11.2016 22:47 | Doprava
Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom druhom zápase kvalifikácie majstrovstiev Európy 2018 so Švédskom 17:21.

Švédi v Steel aréne dominovali pred krásnou návštevou 7134 divákov od úvodu až do konca, v druhom polčase však dokázali zápas aspoň zdramatizovať.

Pred začiatkom zápasu prebehla milá slávnosť, keď sa s reprezentáciou oficiálne rozlúčila dvojica bývalých reprezentantov Daniel Valo - František Šulc.

Martin Lipták, tréner SR: "V prvom polčase sme mali obrovský rešpekt zo súpera a aj z divákov. Druhý polčas bol veľká zmena, hoci sme tušili, že ten zápas už asi nevyhráme. Išlo však o to, aby tých sedemtisíc ľudí neprišlo zbytočne. Je mu však smutno z toho prvého polčasu, lebo takto sme do zápasu nechceli vstúpiť. Keď diváci vstali a hala burácala, mal som zimomriavky."

Radoslav Antl, krídelník SR: "Celkový výsledok nie je zlý. Prehrali sme o štyri góly s jedným zo svetových mužstiev. Mali sme však aj na viac. Žiaľ, nevyšiel nám prvý polčas. Nefungovala nám v ňom obrana ani protiútoky. Švédi hrali v prvom polčase excelentne, ale my sme sa chytili potom v druhom polčase a ukázali sme, že môžeme hrať aj proti svetovej špičke."

Tomáš Urban, krídelník SR: "Jednoznačne nám ušli v prvom polčase. My sme robili veľké množstvo technických chýb a Švédi na nás vybehli so svojím veľkým sebavedomím. V druhom dejstve sa naša hra i obrana zlepšila, dostali sme i menej gólov a lepšie sme doťahovali protiútoky. Medzi prvým a druhým polčasom bol veľký rozdiel. Myslím si, že zlepšeným výkonom v druhom polčase sme získali divákov na našu stranu."

Slovensko - Švédsko 17:21 (8:15)

Zostava Slovenska: Štochl, Paul - Rábek 2, Slaninka 1, Dudáš, Holdoš, Volentics 3, Petro, Ďuriš, T. Urban 2, Briatka, L. Urban 1, Antl 6/4, Mazák, J. Mikita 1, M. Mikita, najviac gólov Švédska: Ekberg 4, Gottfridsson 4, L. Nilsson 3. Rozhodovali: Lah, Sok (obaja Slov.), vylúčení: 3:6, TH: 4/4 - 2/1, 7143 divákov.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2834
videní
02:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
487
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3101
videní
01:43
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1933
videní


Facebook loginGoogle login