3122 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Mesto nad Amfiteátrom sa zmení. Developer chce zrušiť 35 stromov.

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.11.2016 15:11 | Spravodajstvo
Ako bude v skutočnosti vyzerať cesta k bytom v novostavbe Nová Terasa ešte stále nie je jasné. Investor dnes aktivistom na stretnutí, na ktorom boli prítomní aj zástupcovia magistrátu, predstavil nové riešenie. S prezentovaným návrhom ale aktivisti nesúhlasia. Podľa nového návrhu by totiž kvôli plánu developera museli vyrúbať až 35 stromov pozdĺž Triedy SNP.

Ako nám povedal jeden z aktivistov, Ladislav Rovinský: "Investor nie je ochotný urobiť žiadne úpravy, ktoré by smerovali k tomu, aby výrub nebol tak masívny." Pôvodný výrub nemal byť za mostom, ale pred mostom. "Lekárska fakulta však namietala, že príde o nejaké parkovacie miesta. Prísť o parkovacie miesta, alebo o 35 stromov, to je trocha iná kategória," dodal Rovinský.

To, kedy sa osude stromov a teda aj o finálnej podobe prístupovej cesty rozhodne, zatiaľ stále nie je jasné. Aktivisti predpokladajú, že do niekoľkých dní bude zaslané oznámenie o pripravovanom rozhodnutí. Dovtedy chcú pripraviť jasné nesúhlasné stanovisko k výrubu. "Ak bude rozhodnutie o povolení výrubu predsalen vydané, odvoláme sa, pripravení sme však riešiť tento výrub aj súdnou cestou", uzavrel Rovinský.

Stromy, ktoré by pre novú cestu mali padnúť, sú už označené a pripravené na výrub, ktorý by bol v tomto období najvhodnejší. Investor má ale zatiaľ zviazané ruky, výrub do okamihu vydania platného rozhodnutia realizovať nemôže. Podľa aktivistov chce investor stromy vyrúbať ešte v tomto vegetačnom období. Posúdenie návrhov všetkých zúčastnených strán a záverečné rozhodnutie o osude stromov ale padne najskôr o mesiac.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
351
videní
00:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
375
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
432
videní
02:47
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
367
videní


Facebook loginGoogle login