1494 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Z tenisových kurtov vzniklo multifunkčné ihrisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.11.2016 10:55 | Spravodajstvo
V Košickej Novej Vsi zrekonštruovali za uplynulých 6 týždňov pôvodne antukové tenisové kurty. Po novom tak na nich športovci budú môcť okrem tenisu hrať aj rôzne loptové hry. Ako nás informoval starosta MČ Milan Lesňák: "Položili sme tu koberec s tým, že z pôvodne jednoúčelového areálu na tenis vzniká multifunkčné ihrisko, kde je možné hrať loptové hry - futbal, hádzanú, basketbal, sú tu hádzanárske brány, ktoré sú tiež znormované na to, aby sa hral futsal."

Jednou z podmienok miestnych obyvateľov bolo to, aby sa tu po rekonštrukcii stále dal hrať aj tenis. Na koberci sú teda na troch ihriskách vyznačených pre tento šport odmontovateľné stĺpiky. Celý projekt stál 65 000 eur a peniaze išli z kasy mesta, z výhry v rámci Európskeho mesta športu, ako aj zo zdrojov mestskej časti. Táto iniciatíva vznikla aj z toho dôvodu, že areál bol doteraz využiteľný len niekoľko mesiacov v roku. Po novom ho ale bude možné v závislosti od počasia využívať celoročne a to aj po zotmení, keďže inštalované boli 4 LED svetlá. Pokiaľ prídu mrazy, plocha sa dá dokonca upraviť aj na klzisko.

Teraz plánuje mestská časť vypracovať prevádzkový poriadok, aby sa nový areál nestal centrom pre vandalov. Športovisko má byť spravované miestnym futbalovým klubom.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2884
videní
02:46
812
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
672
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1498
videní
03:19


Facebook loginGoogle login