K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Obyvateľom v Krásnej nedovolia spať líšky

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.11.2016 14:09 | Spravodajstvo
V mestskej časti (MČ) Košice - Krásna tohto roku zaznamenali mimoriadny výskyt líšok. Jeden z obyvateľov Golianovej ulice uplynulý týždeň nahlásil, že mu toto zviera cez noc usmrtilo všetku hydinu.

"Kontaktovali sme Asanačnú službu mesta Košice, ktorá osadila klepec u tohto vlastníka. Klepec sme po niekoľkých dňoch presunuli na Benkovu ulicu, lebo aj tam sme zaznamenali výskyt tohto zvieraťa. Podľa informácií asanačnej služby boli v Krásnej v priebehu mesiaca chytené už 3 líšky, a to v lokalite Vyšný dvor a v lokalite Pri mlyne," povedal pre Televíziu Košice Marek Kažimír, starosta MČ Košice – Krásna. Obyvateľom odporúča, aby svoju hydinu dôkladne zatvárali. Líška si totiž našla cestu aj cez dvojmetrový plot. Zároveň predpokladá, že svoje nory majú pri blízkom archeologickom nálezisku. Ako dodal, chytené zvieratá neboli besné.

Riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš pripomenul, že líška poľuje najmä v noci: "Keď narastie počet líšok na určité teritórium, vtedy sú okrem hlodavcov, ktoré v prírode požierajú najčastejšie, nútené ísť aj do ľudských obydlí. Hydina je pre nich najväčšou pochúťkou. Je iné, keby to bolo cez deň, majiteľ by bol doma a líška by aj napriek tomu vyšla." V takom prípade podľa jeho slov treba počítať s tým, že zviera nie je zdravé.

Ilustračné foto: wikimedia.org

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1224
videní
03:02
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3488
videní
01:36
513
videní
03:21
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1244
videní
02:08


Facebook loginGoogle login