998 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Prezident diskutoval so študentmi UPJŠ

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.11.2016 16:44 | Spravodajstvo
Asi 800 študentov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika si v pondelok v aule Lekárskej fakulty vypočulo prednášku slovenskej hlavy štátu Andreja Kisku. Prezident im v skratke porozprával svoj životný príbeh a vyzýval ich k zmene a nebojácnosti. Potom prišli na rad ich otázky a košickí študenti dokázali, že sa neboja opýtať ani na pre politikov nie veľmi príjemné témy. Ako povedal prezident Andrej Kiska: "Chcel som im tak tlmočiť moju prosbu, aby boli nároční na nás, na politikov, na štátnu správu, aby boli sebavedomí, slušní a vyžadovali od štátu, aby plnil svoju úlohu, aby sme vrátili späť dôveru v štát. Túto univerzitu trápia niektoré špecifické problémy, o ktorých som počul aj prvýkrát a musím sa im ešte spätne venovať."

Prezident sa počas svojho prejavu vyjadril, že ak by to záviselo od neho, zatvoril by 30 % slovenských vysokých škôl, pretože kvantita už na Slovensku výrazne ovplyvňuje kvalitu vysokoškolského vzdelania: "Máme veľmi veľa vysokých škôl a absolventi niektorých z nich žiaľ absolútne nespĺňajú predpoklady pre uplatnenie v praxi. Majú nulový styk s praxou a sú neuplatniteľní na trhu práce. My sa potrebujeme skutočne skoncentrovať na tie školy, ktoré kvalitu majú a im dať našu plnú podporu."

Návštevu prezidenta ocenil aj rektor UPJŠ Pavol Sovák. Spolu s ním zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že množstvo mladých ľudí odchádza za prácou do zahraničia: "Tie neuspokojivé podmienky doma potom rozhodnú, že idú cestou, ktorá pre náš štát pre ekonomiku nie je vhodná a my zbytočne investujeme obrovskú nádej a obrovské náklady do vzdelávania a potom tí mladí ľudia nám tu nezostávajú. Veľmi bojujeme za to, aby sa tie podmienky zlepšili."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
672
videní
04:11
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
401
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
365
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
276
videní


Facebook loginGoogle login