1602 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

V Košiciach pristál JAK-40, putuje do múzea

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.12.2016 17:09 | Spravodajstvo
Košickému múzeu letectva pribudol nový kúsok. Je ním lietadlo Jak-40, ktoré je v správe Ministerstva vnútra SR ako vládny špeciál. Ako nás informoval riaditeľ múzea Miroslav Hájek: "Na letisko v Košiciach priletelo lietadlo z Bratislavy, z letiska, ktoré je stanovišťom vládnej letky Ministerstva vnútra SR. Bude zakonzervované a pripravené k odovzdaniu do Múzea letectva."

Počas nasledujúcich dní sa ňom totiž ešte budú vykonávať viaceré technické práce, keďže sa jedná o funkčný stroj. Pre múzeum je výnimočný tým, že sa jedná o prvé dopravné prúdové lietadlo v jeho expozícii, v súčasnosti má len dve dopravné vrtuľové lietadlá. Stroj je v dobrom technickom stave a dá sa používať v rôznych úpravách. M. Hájek dodal, že: "je to dopravné lietadlo pre 40 osôb, samozrejme môže byť upravené v rôznych variantoch ako vládny špeciál, čiže sa môže používať vo viacerých úpravách."

Keďže v súčasnosti je múzeum zatvorené, verejnosti bude lietadlo sprístupnené od jeho opätovného otvorenia zhruba v polovici apríla.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
612
videní
02:20
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
531
videní
04:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
554
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1919
videní
03:45


Facebook loginGoogle login