K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Na uzáveru bolo všetko pripravené, KSK ale zmenil plány

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.12.2016 15:04 | Doprava
Podľa hlásení v Dopravnom servise Rádia Košice bol v pondelok (12.12.) od 12-tej most cez Ružín dve hodiny neprejazdný. Košický samosprávny kraj, ako správca úseku, nám krátkodobú uzáveru nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Krátko po 14.30 však pri moste boli pripravené ďalšie zábrany, aj naštartované rameno Správy ciest KSK s obslužným personálom.

Most plánovali zavrieť už zajtra, zmenili rozhodnutie
Napriek tomu, že most cez Ružín mali (podľa výsledkov piatkového krízového štábu) úplne uzavrieť od utorka 13. 12., všetko je nakoniec inak. KSK síce ešte aj v pondelkových vyjadreniach uzáveru podľa plánu najskôr potvrdil, nakoniec most zostáva pre peších a pre osobnú dopravu otvorený v obmedzenom režime.

Ako uviedla hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková, "prevádzka bude možná len v jednom pruhu a bude riadená semaforom. Po moste bude môcť prechádzať vždy len jedno auto, aby bolo jeho zaťaženie minimálne. Správca cesty zabezpečí aj nepretržitú službu, pretože napriek zákazu aj cez víkend po moste prechádzali nákladné vozidlá."

Podľa jej slov, "úplná uzávierka sa začne, keď budú dobudované obchádzkové trasy, pripravený projekt rekonštrukcie a vybraný jej zhotoviteľ." Košický samosprávny kraj ako vlastník mosta a cesty o tom rozhodol po konzultácii so statikom a na základe rokovaní so starostami dotknutých obcí.

Už v utorok sa začnú sa práce na obchádzkových trasách
V utorok 13. decembra začnú pracovníci Správy ciest KSK s rekonštrukciou vozovky medzi Ruskými Pekľanmi a Obišovcami, ktorá je súčasťou obchádzkovej trasy pre osobné vozidlá. Začne sa aj prácami na účelovej lesnej komunikácii medzi Opátkou a Zlatníkom pri Košickej Belej, ktorá bude zabezpečovať nevyhnutné spojenie pre obyvateľov obce Opátka. Krajská samospráva kúpi vozidlo schopné prevážať obyvateľov obce Opátka aj v sťažených podmienkach po účelovej komunikácii, aby bola po úplne uzávierke zabezpečená školská dochádzka žiakov, ktorí navštevujú základnú školu v Košickej Belej i dochádzka občanov do zamestnania. Na účelovej komunikácii zabezpečí aj primeranú údržbu.

Otvoria Jahodnú, obmedzenia aj výrub skončil
Zároveň bude od utorka sprejazdnená Jahodná, výrub bol ukončený. Podľa hovorkyne mesta Košice Lindy Šnajdárovej, v niektorých úsekoch môže byť obmedzená maximálna povolená rýchlosť.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1254
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4165
videní
01:31
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3166
videní
01:38
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6929
videní
01:54


Facebook loginGoogle login