1247 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Sanácia škôd po požiari bude trvať rok

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.12.2016 17:17 | Spravodajstvo
UPJŠ v Košiciach má za sebou náročný víkend. Po piatkovom rozsiahlom požiari zostali v dezolátnom stave viaceré priestory. S prvými krokmi na zabezpečenie budovy Prírodovedeckej fakulty, sa začne zajtra. "Zo strechy je potrebné odstrániť nebezpečné telesá a potrebujeme ju prikryť. To je najdôležitejšia úloha, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu majetku. Odborníci stanovili aké ďalšie úlohy sa urobia v tom prvom roku, kým začneme riešiť otázku postupných rekonštrukčných prác. Tie budú trvať, lebo musíme dodržať všetky zákonné postupy," povedal pre Televíziu Košice Pavol Sovák, rektor UPJŠ v Košiciach.

Vzniknuté škody sú predbežne takmer 3 milióny eur. Trojmiliónová bude aj pôžička, o ktorú požiadajú. Univerzita má už pripravený návrh zmluvy, ktorá má byť predložená vláde v stredu. Tá avizovala, že pôžičku na likvidáciu škôd po požiari schváli.

"Je to bezúročná pôžička, čo je pre nás veľmi dobré. Zároveň dohadujeme splátkový kalendár - pravdepodobne do roku 2019, pretože vrátiť peniaze v takom objeme nie je triviálne," dodal Sovák. Na otázku ako dlho by mohli trvať opravy, ktoré oheň napáchal, povedal, že rok až rok a pol budú mať čo robiť. Predbežnou príčinou požiaru je podľa hasičov porucha na elektroinštalácii.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3330
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
385
videní
04:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1078
videní
00:53
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2325
videní


Facebook loginGoogle login