1455 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Workoutové ihriská chcú dokončiť do týždňa

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.12.2016 12:38 | Spravodajstvo
Street Workoutové ihriská, na ktoré dostali tri košické mestské časti financie od mesta, by v týchto dňoch už mali finalizovať.

Mesto na ne vyčlenilo spolu 60.000 eur v rámci projektu EMŠ 2016. Ihriská vznikajú v Katkinom parku, na sídlisku Nad Jazerom, aj na Aničke. Podľa pôvodného plánu by mali byť hotové do konca tohto roka.

"Vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok dochádza ku posunom termínov ukončenia prác v záujme kvality prevedenia. Jedná sa o profesionálne ihriská, ktoré budú slúžiť bezplatne širokej verejnosti," priblížila nám situáciu hovorkyňa mesta, Linda Šnajdárová.

Mesto počíta s dokončením prvého ihriska na sídlisku Nad jazerom v najbližších dňoch. Všetky tri by mali byť kompletné a odovzdané do 21.decembra tohto roku.

Zložitejšia je situácia pri budovaní atletického oválu na Ťahanovciach, ktorý táto mestská časť získala ako prvú cenu v súťaži o najaktívnejšiu mestskú časť v rámci Európskeho mesta športu 2016. Ovál mal byť pôvodne hotový ešte v tomto roku.

"Staviteľ v nepriaznivom počasí, aké je v poslednom období odmieta dávať záruky na dielo. Je nutné počkať na priaznivejší vývoj počasia, čo predĺži trvanie stavebných prác. Práce budú s najväčšou pravdepodobnosťou dokončené až v roku 2017," spresňuje Šnajdárová.

Výstavbu atletického oválu by mohlo urýchliť priaznivejšie počasie.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

320
videní
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1221
videní
01:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
810
videní
01:18


Facebook loginGoogle login