4829 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

VIDEO: Z Gemerskej si vodiči urobili pretekársku dráhu

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.01.2017 14:04 | Spravodajstvo
Z Gemerskej ulice si poniektorí vodiči robia pretekársku dráhu. Viacerí sa nám sťažujete, aj v našom dopravnom servise, na nebezpečnú situáciu, najmä pri snahe prejsť cez priechod pre chodcov. Vodiči tu vraj nedodržiavajú predpísaných 50 km/h a cestu najmä v smere do kopca si mýlia s diaľnicou. O situácii vie aj polícia.

"Dopravno – bezpečnostnú situáciu na Gemerskej ulici veľmi dobre poznáme. Priechody pre chodcov zabezpečujeme hlavne v dopravných špičkách. Z hľadiska možností  Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach nie je možné výkon služby zabezpečovať na všetkých priechodoch pre chodcov v meste Košice, preto sú vyberané tie s najväčšou intenzitou cestnej premávky a pohybu chodcov. Na ulici Gemerskej vykonávame a budeme i naďalej vykonávať kontrolu ustanovenej rýchlosti jazdy vodičov motorových vozidiel," vysvetľuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Podľa polície, nepatrí Gemerská ulica medzi nehodové, ani rizikové úseky. Napriek tomu tu mali dopravné hliadky dohľad prakticky každý deň od začiatku tohto roka. Starosta MČ Košice-Juh, Jaroslav Hlinka, uvažuje aj nad úpravami: "Čo sa týka priechodu pre chodcov v smere na Gemerskú hore, to sú také prirodzené ťahy z vedľajšieho sídliska Turgenevova na Železníky, trebárs smerom k autobusovej zastávke, alebo k miestnemu nákupnému centru. Keby boli vyznačované možno reflexnými výraznejšími farbami, to by bolo veľmi dobré riešenie. Pokúsim sa v tejto veci niečo vybaviť."

O situácii na Gemerskej chce mestská časť debatovať aj s mestom Košice, ako so správcom ciest. Polícia tu zas plánuje naďalej častejšie hliadkovať.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
235
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
309
videní
02:10
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
924
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
539
videní


Facebook loginGoogle login