1435 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Na návšteve v rádiu Mauribox

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.01.2017 13:49 | Spravodajstvo
Prijali sme ďalšie pozvanie od talentovaných žiakov, ktorí si prestávky spríjemňujú kreatívnym spôsobom. Zavítali sme do ZŠ Ľudovíta Fullu v Košiciach, s mikrofónom medzi mikrofóny.

Rádio MAURIBOX fungujú 6 rokov, dnes vysiela dva rôzne formáty. DENKO, ktoré inak znamená Dnešné Energiou Nabité Kultúrne Okienko a Sendvič - teda všetko, čo sa zmestí medzi druhú a tretiu hodinu.

Pôvodcom myšlienky oživiť študentské rádio je Mgr. Jana Gašpieriková Cibulková, dnes v škole fungujú 3 rôzne médiá (rádio Mauribox, Full TV, časopis Prestávka). Názov Mauribox pochádza z pôvodného názvu školy, resp. adresy (ZŠ Maurerova).

"Ja konkrétne som moderátorka, scenáre nám pripravujú naši spolužiaci, ktorí tomu rozumejú viac, ako my. Obsahovo si vyberáme témy, ktoré sú bližšie našim spolužiakom, mali sme tu napríklad aj hry," uviedla Katarína Kraková pre Tv Košice.

Originálne vstupy, témy, i obsah pripravujú dramaturgovia, súčasťou tímu sú okrem moderátorov aj redaktori, ktorí pracujú priamo v teréne a síce, nahrávajú ankety, vyhľadávajú témy blízke spolužiakom.

"Stačíme si s 2 mikrofónmi, mixpult, máme nahrávacie zariadenie, tablet, notebook, i keď je pravda, že keď príde hosť, už ďalší mikrofón chýba. Na tom budeme pracovať, chce aj nejaký kompresor na mikrofón. Je to fajn, ale chceme rásť a zlepšovať sa," upresňuje pedagóg zodpovedný za rádio Mauribox Lukáš Hirko.

Záujem o rádio je každý rok iný, záleží od ročníka, ale aj toho, ako sa žiaci zapájajú do ostatných školských aktivít.

My ďakujeme za pozvanie a radi sa prídeme pozrieť aj na ďalšie zaujímavé fungujúce školské projekty a nápady ? Dajte nám o nich vedieť.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1866
videní
03:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2827
videní
02:48


Facebook loginGoogle login