10124 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Otvorili nový protismerný pruh pri Auparku

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.01.2017 13:48 | Spravodajstvo
Na Štúrovej ulici v utorok (31.1.) popoludní otvorili nový protismerný pruh pre autá prichádzajúce od Auparku. Stalo sa tak po 5 rokoch od otvorenia tohto obchodného centra.

Pruh odľahčí celý koridor v smere od Palackého, aj Fejovu ulicu
Ako pre TV KOŠICE povedal dopravný inžinier Pavel Titl, "nový pruh uľahčí najmä vychádzanie áut z obchodného centra v čase dopravnej špičky a zároveň celý koridor odľahčí, nevynímajúc doteraz aktívne využívanú Fejovu ulicu." Podľa jeho slov "zároveň táto situácia neskôr umožní zrealizovať aj čiastočnú pešiu zónu, ktorá bola navrhovaná pri Hiltone a Dargove. MHD by tam samozrejme mala premávať aj naďalej."

Financovanie stavby realizoval Aupark (HB Reavis) a náklady boli odhadované na 100 000 Eur. Išlo o záväzok ešte z čias výstavby obchodného centra.

Viacerí Košičania sa pýtali, prečo sa autá nevpustili do esíčka pred pomníkom smerom k Dargovu, s prípadným presunom zastávky električiek. Podľa Titla však takéto riešenie nie je možné zrealizovať: "Územný plán ako aj dopravná stratégia mesta neuvažuje s individuálnou dopravou v tomto priestore medzi pomníkmi a taktiež by došlo k viacnásobnému križovaniu električkového triangla a bolo by potrebné, aby bola opätovne zriadená svetelná signalizácia v tejto križovatke Hlavná - Námestie osloboditeľov, ktorá vlastne v rámci výstavby OC bola zrušená."

Existujúci pamätník neznámeho vojaka nový protipruh neobmedzil ani nezasiahol.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
807
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5664
videní
01:34
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4032
videní
03:26
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1104
videní
01:39


Facebook loginGoogle login