827 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

VIDEO: Vodárne otestujú modernú výmenu potrubia

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.02.2017 12:23 | Spravodajstvo
Prepadávajúcou sa cestou, ako aj zastaraným potrubím na Kalinčiakovej ulici, sa už zaoberá aj MČ Košice - Juh.

Tá na podnet obyvateľov zorganizovala stretnutie s Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou, a.s. Vodárne mestskej časti prezentovali svoj názor, "že problém môžu robiť domáce prípojky." Ďalej vodárne dodali, že potrubie na Kalinčiakovej neevidujú ako mimoriadne poruchové. Teodor Rácz, ktorý v tejto lokalite žije už dlhodobo, však vie minimálne o ďalších dvoch vážnych prípadoch, kedy sa podobne ako vlani v decembri, prepadla cesta a vytvorila kráter.

Obyvatelia žiadali aspoň preverenie situácie, ku ktorému však nedošlo.
Aj keď odpovede vodárni boli zakaždým také, že verejný vodovod na Kalinčiakovej, ktorého prvá etapa výstavby siaha až do roku 1930, nie je poruchový, VVS nakoniec pristúpila aspoň na kompromis. "Bolo mi povedané, že VVS začne v prvom polroku testovať nový spôsob výmeny rúr v rámci existujúcich hlavných rozvodov. Pôjde o systém postupného vtláčania nového potrubia do existujúcich rúr. Ide o novú technológiu, vďaka ktorej by sa nemusela celá vozovka rozkopať," objasnil nám starosta mestskej časti Košice - Juh, Jaroslav Hlinka.

Viac informácií by malo byť známych v druhej polovici tohto roka, kedy bude mať VVS, a.s. výsledky testovania. V prípade, že sa ujmú, mohla by ich aplikovať do praxe práve na Kalinčiakovej ulici.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1326
videní
01:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1881
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2228
videní
02:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1698
videní
02:16


Facebook loginGoogle login