1059 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Rekonštrukcia plavárne sa stále presúva

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.02.2017 08:19 | Spravodajstvo
Verejné obstarávanie (VO) v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou krytej plavárne sa predĺžilo. Pôvodne rátali s prácami na plavárni ešte v lete 2016, nastali však komplikácie.

"My sme VO začali v období keď platil dnes už starý zákon, v ktorom súťažiaci mohli podávať námietky. Aj v našom výberovom konaní jeden účastník toto právo využil a podal námietku," vysvetľuje riaditeľ plavárne Vladimír Hlivák.

Proces plánovanej rekonštrukcie sa značne predĺžil
Proces sa tým značne predĺžil a samotné námietky podľa neho spôsobili prieťahy vo verejnom obstarávaní. Mestská časť Košice - Staré mesto rozhodla o svojom tohtoročnom rozpočte až tento rok v januári. Na miestnom zastupiteľstve nás starosta Ľubomír Grega informoval, že s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde po rekonštrukcii plavárne aj k zvýšeniu vstupného. Podľa Hliváka by sa tomu ale radšej vyhli: "Zaoberáme sa rôznymi analýzami, ako s týmto uznesením naložíme. Snažíme sa to urobiť tak, aby sme vstupné dvíhať nemuseli a robíme všetko preto, aby sme sa tomu vyhli."

Vstupné tri roky nezmenili, možno sa zvýši
Podľa nového uznesenia by mala plaváreň zarábať o približne 30.000 eur ročne viac ako doteraz. Vedenie hovorí, že sa posnaží tieto financie získať skôr z akcií, než zo zvýšeného vstupného. Naposledy sa ceny lístkov na jedinej košickej krytej plavárni zvyšovali zhruba o 10% pred približne tromi rokmi. Čo sa týka samotnej rekonštrukcie, mestská časť rozhodla o jej celkovej sume do 500.000 eur, jej presná čiastka ale bude známa až po VO. Definitívne ukončené by už mohlo byť vo februári. Samotná rekonštrukcia plavárne by potom mohla pripadnúť na letné mesiace.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
393
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
995
videní
02:15
456
videní
02:01
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
924
videní


Facebook loginGoogle login