K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipVieme prví

Košice zasiahol rozsiahly výpadok elektriny

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.02.2017 11:40 | Spravodajstvo
Južnú časť Košíc v pondelok večer paralyzoval rozsiahly výpadok elektrickej energie. Bez elektriny zostala krátko po pol desiatej večer prevažná časť sídliska Nad jazerom, alebo aj časť Vyšného Opátskeho a Krásnej nad Hornádom. Problém dokonca  zaznamenali aj niektoré ulice v MČ Košice Juh.

Poruchová linka bola preťažená, Jazero bolo bez teplej vody a kúrenia
Poruchová linka Východoslovenskej distribučnej, a.s. bola preťažená a pokusy dovolať sa skončili neúspechom. S pribúdajúcimi minútami tmy teda nebolo možné zistiť ani ulice, ktorých sa výpadok týka, ani približný čas odstránenia poruchy. Obyvatelia sídliska Nad jazerom si napríklad informácie vymieňali v diskusii na sociálnej sieti príspevkami "Irkutská ide", "Abovská a Galaktická tma", "Babyboom bude v októbri" :-) Otázka "Máte elektriku?" v neoficiálnej skupine mestskej časti mala pred 23.00 stovky príspevkov.

Obavy z dĺžky výpadku vzbudzovalo len to, že na sídlisku postupne prestávala tiecť teplá voda a chladli radiátory, keďže bez elektriny prakticky okamžite nefungujú ani KOS (kompaktné odovzdávacie stanice tepla) v jednotlivých bytových domoch.

Úplný výpadok trval takmer 90 minút
Ako pre TV KOŠICE uviedla hovorkyňa spoločnosti Mgr. Andrea Danihelová, "príčinou tohoto výpadku dodávky elektrickej energie bola porucha na distribučnej trafostanici". Výpadok zasiahol približne 5 000 odberných miest. Ako dodala, "vďaka rýchlemu vymedzeniu poruchy sa podarilo do 90 minút opäť zásobiť všetkých odberateľov."

Škody na elektrospotrebičoch nemusí VSD vždy preplatiť
Zaujímalo nás v súvislosti s takýmito poruchami aj to, či Východoslovenská distribučná, a.s. ručí za prípadné škody na elektrospotrebičoch. Podľa slov hovorkyne "zákazník ich musí kontaktovať a každý takýto prípad je posudzovaný a riešený individuálne". Pripustila však, že ak sa dokáže súvislosť medzi škodou a poruchou dodávky elektrickej energie, zákazník môže byť kompenzovaný. Kompenzácia však nie je automatická.

Text: TV KOŠICE
Foto: Peter Ivanov / Facebook

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

196
videní
502
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
416
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
574
videní


Facebook loginGoogle login