1112 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: "Vešiak pomoci" pomáha aj v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.02.2017 07:00 | Spravodajstvo
Ľuďom v núdzi pomáha pri prekonaní týchto mrazivých dní aj "Vešiak pomoci". Po viacerých miestach na Slovensku i v Európe ho nájdeme už i v metropole východu.  

Myšlienka je rozšírená aj v ďalších mestách
Spoluorganizátorka Helena Imrichová ozrejmila: "Myšlienka Vešiak pomoci vznikla ako spontánna iniciatíva priateľov, premýšľali sme nad tým, ako by sme mohli aj my pomôcť bezdomovcom v Košiciach. Videli sme viaceré projekty, ktoré boli uskutočňované vo viacerých európskych mestách ako aj na Slovensku."

Vešiak pomoci nájdete v kine Úsmev
Už druhý týždeň ho môžete nájsť na Kasárenskom námestí pri Kine Úsmev v Košiciach. Podľa organizátorky ide o realizáciu jednoduchej myšlienky, na ktorú neboli potrebné veľké investície. Tento projekt môžete podporiť aj Vy. "Ľudia z Košíc alebo z okolia, môžu priniesť staré bundy, teplé veci, čiapky, rukavice, šály a zavesiť ich na vešiak, pokiaľ nie je preplnený, a tak tieto veci neskôr môžu pomôcť ľudom v núdzi, ktorí okolo prechádzajú, alebo o vešiaku vedia", doplnila Imrichová.

Rozšíriť do ďalších lokalít ho neplánujú
Vešiak pomoci neplánujú zaviesť aj do iných lokalít, avšak v rámci jeho aktuálneho umiestnenia, uvažujú  rozšíriť myšlienku o ďalšie služby. "Skôr by sme chceli posunúť tento projekt na niečo, čo môže mať dlhodobejší charakter, napríklad tzv. freebox alebo skriňu, ktorá by bola zabezpečená, nepršalo by na veci, a ľudia by si z nej mohli vyberať sezónne oblečenie aj v inom období."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
390
videní
02:55
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
634
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1360
videní
02:36
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
468
videní
02:30


Facebook loginGoogle login