969 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Ukončili 1. etapu sanácie požiaru UPJŠ

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.02.2017 17:32 | Spravodajstvo
9. december 2016 sa zápisal do histórie Univerzity P. J. Šafárika ako čierny deň. Krátko pred 18:00 v tento deň vzplanul požiar na streche budovy Prírodovedeckej fakulty UPJŠ.

Po dvoch mesiacoch sú rekonštrukčné práce v plnom prúde. Pokračuje kvestor UPJŠ Michal Tkáč: "Aktuálne sme ukončili prvú etapu, ktorá pozostávala zo sanácie objektu, vývozu sutí zo strechy, dočasného prekrytia, dekontaminácie priestorov a vysušovania priestorov. Táto etapa bola ukončená a 7. februára sme odovzdali stavenisko ďalšej spoločnosti, ktorá pokračuje v obnove."

Začína 2. etapa, práce potrvajú do augusta
Druhá etapa by mohla byť dokončená v auguste. Tá trietia bude spočívať vo výmene okien a dokončenia fasády. Univerzita má na každú fázu pripravený rozpočet: "V prvej etape to bolo cez 200 tisíc eur sanácia, dekontaminácia a dočasné prekrytie. V druhej etape je predpokladaná hodnota 1 700 000 eur."

Budúci pondelok, 13. februára, začína výučba v letnom semestri. Podľa prodekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ Vladimíra Zeleňáka, výučba bude prebiehať v plnom rozsahu: "Teoretická výučba je všetká umiestnená v našich priestoroch v budovách FF UPJŠ. Praktickú výučbu v laboratóriách nám pomohla vyriešiť aj Hútnická fakulta TUKE, ktorá nám poskytla jedno cvičné laboratórium na päť dní v týždni."

Termín kompletnej obnovy laboratórií zatiaľ neznámy
Časť praktickej výučby je presunutá aj do iných laboratórií fakulty. Termín opätovného sprístupnenia priestorov pre študentov však ešte nie je známy: "Ťažko povedať či to bude už v semestri v budúcom akademickom roku. Určite vedenie univerzity vyvinie maximálne úsilie, aby to bolo čím skôr."

Presná príčina požiaru je stále v štádiu vyšetrovania. Vláda poskytla UPJŠ požičku v hodnote 3 000 000 eur, ktorú musí splatiť v období do troch rokov.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3098
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1777
videní
01:09
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
284
videní
02:06
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
12246
videní
00:57


Facebook loginGoogle login