K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

MET: Obmedzenia počas rekonštrukcie križovatky VSS

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.02.2017 10:28 | Doprava
Jednoznačne najkomplikovanejším úsekom z pohľadu dopravných obmedzení, je v rámci modernizácie električkových tratí  križovatka VSS. Menšie práce sa už začali, dopravné obmedzenia pre MHD a motoristov sú zo strany zhotoviteľa - firmy EUROVIA - plánované od 27. februára.

Čaká sa už len na finálne schválenie termínu zo strany Ministerstva dopravy
a výstavby Slovenskej republiky. Ako pre TV Košice povedala hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká: "Žiadosť o povolenie uzávery VSS Križovatky v Košiciach a takisto aj žiadosť o určenie dopravného značenia bola na Ministerstvo dopravy a výstavby SR doručená. K dopravnému značeniu sme požiadali o stanovisko Prezídium PZ SR. V závislosti od tohto stanoviska budeme pokračovať v ďalšom konaní."

Počas prác na križovatke VSS, električková doprava nebude premávať na sídlisko Nad jazerom ani do Barce. Prejazd pod mostom bude uzavretý aj pre akúkoľvek dopravu. Obmedzenia by mali trvať podľa predbežného harmonogramu až do júla 2017.
 

Práve v tejto súvislosti bolo pred niekoľkými dňami zmenené aj dopravné značenie pri teplárni. Pribudli STOPky, zmenila sa trasa hlavnej ulice. Stručne sa dá zhrnúť, že autá v smere od Barce budú počas rekonštrukcie križovatky VSS smerované na most VSS a na Vyšné Opátske/Sídlisko Nad jazerom. V smere od Južnej triedy budú autá smerované na Cintorínsku/Rastislavovu/Alejovú ulicu.
 
POZRITE SI DOPRAVNÉ OBMEDZENIA PRE MOTORISTOV (GRAFICKÁ VIZUALIZÁCIA)
kompletné grafické vizualizácie sú k dispozíii pod článkom
 
Podrobné obmedzenia v jednotlivých smeroch ( Zdroj Pavel Titl )

Úplne uzavreté bude pravé odbočenie v smere od centra z MK Južná trieda k Alejovej – Červenému raku, s obchádzkovou trasou Južná trieda – Cintorínska – Rastislavova – Alejová – Červený rak. Ostatné tri pravé odbočenia v križovatke by mali byť počas modernizácie križovatky prejazdné.

Ľavé odbočenie E571 /PR3/ Nižné Kapustníky – E71 I/17 Barca bude pre osobnú dopravu a nákladné vozidlá okrem TIR vedené s odklonom doprava smer MK Južná trieda – Cintorínska – Rastislavova – Alejová – MÚK Rastislavova /uzol A2 na ceste R2/– križovatka VSS doprava smer E71 I/17 Barca. Obchádzková trasa pre osobnú dopravu a nákladné vozidlá okrem TIR smer R4 Miskolc bude vedená v smere most VSS rovno - doprava do MK Alejová – cez električkové koľaje doľava smer obchvat E58 R2 – z obchvatu doprava smer E71 I/17 Barca.

Ľavé odbočenie E71 I/17 Barca – E58 R2 Alejová, Červený rak bude vedené po obchádzkovej trase doprava smer Nižné Kapustníky (uzol A16 PR3) – Južné nábrežie – otočka pri Teplárni (km 115,0) – Južné nábrežie – Nižné Kapustníky (uzol A16 PR3) – most VSS – s pokračovaním E58 R2 Alejová, Červený rak.

Vzhľadom na podjazdnú výšku mosta Baltická – Teplárenská na ceste PR3 pri teplárni – 3,8 m – bude pre vozidlá nad toto obmedzenie nutné prejsť po Južnom nábreží až na MÚK Prešovská – Sečovská (uzol A6 PR3 E571), tam sa otočiť naspäť do smeru Nad jazerom a po Južnom nábreží PR3 E571 prejsť až k mostu VSS.

Obchádzkovú trasu Južné nábrežie – Teplárenská – Južné nábrežie bude možné použiť aj pre trasu Barca – centrum, s odklonom cez Južné nábrežie a návratom cez Teplárenskú – Južné nábrežie – Nižné Kapustníky – odbočiť vpravo do Južnej triedy smer centrum. Alternatívna trasa pre tento smer obchádzky – cez Južné nábrežie – MÚK Prešovská – Sečovská – Palackého – centrum.

Ľavé odbočenie E58 R2 Alejová, Červený rak smer centrum bude vedené obchádzkou cez MÚK Rastislavova (uzol A2 cesty E58 R2) – pravým odbočením na Alejovú – Rastislavovu – Cintorínsku s pokračovaním doľava Južná trieda smer centrum.

Ľavé odbočenie z centra na E571 PR3 Nižné Kapustníky s odklonom cez Cintorínsku, Rastislavovu, Alejovú, MÚK Rastislavova (uzol A2 cesty E58 R2) naspäť ku križovatke VSS s prejazdom cez most smer E571 PR3 Nižné Kapustníky.

Prejazd križovatkou v smere centrum – E71 I/17 Barca priamo s odklonom doprava do Cintorínskej – Rastislavovej – Alejovej – MÚK Rastislavova (uzol A2 cesty E58 R2) – križovatka VSS doprava smer E57 I/17 Barca.

Obchádzkové trasy budú vyznačené zvislým DDZ IS15 a smerovými tabuľami na vyznačenie obchádzok IS25.


Ilustračné foto: TV KOŠICE
Schéma a vizualizácia: Pavel Titl
Obmedzenia MHD: Facebook Dopravný servis KE, KS
Text: Pavel Titl / TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 2

TELEVÍZIA KOŠICE

TELEVÍZIA KOŠICE17.02.2017 07:31:04

Je pravdepodobné, že miesta prác budú ohradené rovnako ako úsek na Zimnej, kde už MET prebieha.

 

Hockey Player16.02.2017 22:03:42

Chcem sa spýtať, ako sa dostanem zo zastávky VSS linky č. 12 v smere do mesta na Južnú triedu 125.....bude sa dať prejsť pod mostami VSS pešo?

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1065
videní
939
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1802
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1675
videní


Facebook loginGoogle login