K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Na krytej plavárni vyhlásili mimoriadnu situáciu

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.02.2017 14:38 | Spravodajstvo
Na košickej krytej plavárni dnes boli nútení vyhlásiť mimoriadnu situáciu. Košičania, ktorí si prišli ráno zaplávať, museli z bazéna odísť. Dôvodom bola havária na filtračnom zariadení .

Špinavá voda sa dostávala späť do bazénov
Porucha bola na pieskovej filtrácii: "Špinavá voda sa nám dostávala naspäť do bazénu, filtrácia nefungovala správne. Pieskový filter má za úlohu, aby nečistoty, ktoré sú obsiahnuté vo vode ostávali vo filtrácii. Pokiaľ to tak nefunguje, dochádza k zakaleniu, alebo zašpineniu vody," informoval nás riaditeľ plavárne Vladimír Hlivák.

Plaváreň bude mimo prevádzky celý deň
K poruche došlo dnes ránou medzi ôsmou a deviatou hodinou, pričom prevádzka plavárne je vyradená na celý deň. "Boli sme nútení ju zatvoriť na celý deň, pretože potrebujeme prefiltrovať vodu a takýto objem vody si na to vyžaduje 24 hodín. Poruchu spôsobilo to, že technológia už má svoj vek a niektoré materiály dosluhujú," dodal Hlivák.

Rekonštrukcia by mala začať tento rok, zatiaľ chcú vymeniť aspoň filtračné zariadenie
Plaváreň zákazníkom, ktorí museli odísť z vody, vrátila vstupné. Dnešná porucha narušila aj športové tréningy. Počas zajtrajšieho dňa už budú oba bazény verejnosti opäť sprístupnené. Vedenie krytej plavárne chce po dnešnej havárii plánovať výmenu aspoň jedného filtračného zariadenia za nové. Náklady sa budú pohybovať v sume niekoľko tisíc eur.

Foto: FB Vodné pólo nás baví
Text: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1649
videní
02:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
927
videní
01:40
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1614
videní
03:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
823
videní


Facebook loginGoogle login