1319 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Furču a KVP čakajú rekonštrukcie horúcovodu

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.02.2017 07:31 | Spravodajstvo
Tepelné hospodárstvo začalo už minulý rok prípravu rekonštrukcie a modernizácie rozvodov tepla na území mesta Košice.  V zmysle schválených strategických cieľov spoločnosti pre roky 2015-2020 sa vymedzilo viacero okruhov.

Na KVP chcú vymeniť 12 km rozvodov
Podľa slov Štefana Ferencza - námestníka riaditeľa pre správu majetku a investície: "Najväčší rozsah sa predpokladá na sídlisku KVP, kde máme rozpracovaných až 12 okruhov a celkovo takmer 12km rozvodov do rekonštrukcií. S týmto projektom sme momentálne najďalej, naša spoločnosť už disponuje stavebným povolením a momentálne prebieha výber zhotoviteľa stavby vo forme verejnej obchodnej súťaže".
ZVUK-ferencz1

Termín realizácie projektu závisí od toho, kedy budú k dispozícií finančné prostriedky.

"Keďže tieto práce sa môžu realizovať iba v mimo vykurovacom období, predpokladáme realizáciu prác minimálne v priebehu dvoch rokov, v prípade KVP ideálne v roku 2017, s prípadným ukončením v roku 2018", dodal Ferencz.

Rekonštrukcie aj na Furči, v Starom meste a na Juhu
V rámci druhej etapy, v ktorej beží príprava stavebného konania sa plánuje modernizácia tepla aj v ostatných mestských častiach. Podľa Ferencza: "Pôjde o sídlisko Dargovských hrdinov, Staré Mesto, Juh, prípadne Sever. Na Furči sa to týka štyroch okruhov, a celkový rozsah necelých 600 metrov".

Podľa jeho slov tieto práce neprinesú výraznejšie ani dlhodobejšie obmedzenia.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

2093
videní
01:25
1974
videní
06:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
467
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1138
videní
03:19


Facebook loginGoogle login