2832 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Malá Oáza - obchod, ktorý si zaslúži pozornosť

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.02.2017 13:22 | Spravodajstvo
Už približne tretí mesiac funguje v Košiciach netradičný obchod. Jeho inakosť spočíva v tom, že výrobky, ktoré tu nájdete v ponuke, nemajú označenie typu "vyrobené v Číne". Tovar, ktorý obchod s názvom "Malá Oáza" ponúka, je dielom prevažne ľudí bez domova.

"Túto myšlienku sme mali už dlhšie. Hlavný dôvod bol ten, aby sme sa zapojili do verejného života, to znamená, aby bezdomovci, alebo chudobní ľudia, ktorým život sa zrútil, ale majú v sebe ešte niečo pekné, aby niečo pekné aj vyrobili," objasňuje farár a riaditeľ organizácie Oáza - nádej pre nový život Peter Gombita.

Peniaze získané predajom sa vrátia späť do Oázy, prípadne sa z nich nakúpi nový materiál na ďalšiu výrobu. Takáto kreatívna činnosť je pre ľudí bez domova zároveň aj terapiou: "Tá časť ľudí, ktorá má vzťah k ručným prácam, ženy napríklad aj k vyšívaniu, pracujú v jedálni. I keď niektoré veci nemôžeme ponúknuť ako tovar, pretože majú nejaký kaz, ale ostane to pre vlastných. Je to pre nich aj taká terapia, ktorá je úspešnejšia o to, že keď výrobok predajú, motivuje ich to," presvedčený je o tom otec Gombita.

Obchod nachádzajúci sa v pasáži medzi Hlavnou a Mäsiarskou ulicou, ponúka svoje priestory aj na posedenia a besedy.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
253
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
506
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1908
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
588
videní
03:19


Facebook loginGoogle login