1812 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

V RAW raňajkách našla živé prekvapenie

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.03.2017 16:54 | Spravodajstvo
Chuť do jedla môže prejsť veľmi rýchlo. Napríklad, keď v ňom nájdete červíky, aj napriek tomu že dátum spotreby uplynie až o pol roka. Takúto nepríjemnú skúsenosť má aj naša poslucháčka, ktorá si kúpila téglik "Zdravých raňajok" od Obezinu. Ide o zmes bezlepkových ovsených vločiek, ktoré sa majú zaliať horúcou vodou. Na obale sa pritom uvádza, že ide o produkt vyvinutý nutričnými špecialistami. Sľubuje vyváženú receptúru a naštartovanie metabolizmu. Český výrobca MESAVERDE s.r.o. sa za nepríjemnosť ospravedlnil. Produkt, na ktorý naša poslucháčka natrafila, bol podľa neho pravdepodobne z produkcie, kedy používali typ ovsených bezlepkových vločiek bez ošetrenia predhriatou parou.

"Týmto postupom sa naše vločky dali prezentovať ako tepelne neupravené, teda RAW. Chránili sme tým všetky zdraviu prospešné enzýmy obsiahnuté vo vločkách. Tie však spôsobovali, že boli mierne horkasté - čo je aj ich prirodzená chuť. Keďže sú to vločky RAW,  bez tepelnej úpravy, tak hrozí, že so sebou prinesú aj to, čo sa v tégliku nachádzalo," uviedol český výrobca pre TV KOŠICE.

Ako dodal, keďže si bol vedomý tohto rizika, tak sa preorientoval na používanie tepelne upravených bezlepkových vločiek. Nový variant produktu "Zdravé raňajky" sa už podľa neho dováža do obchodov na Slovensku.

Podobný prípad, kedy sa v jedle z obchodu objavili parazity, sa v Košiciach objavil len pre týždňom. Potravinový dozor našiel v nakladaných rybách larvy takzvaného sleďového červa.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1211
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
234
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
920
videní
00:57
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2115
videní


Facebook loginGoogle login