K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Tenisové centrum by od štátu malo získať 9 miliónov eur

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.03.2017 16:14 | Spravodajstvo
Na vybudovanie Národného tenisového centra v Košiciach by mala vláda SR uvoľniť pre akciovú spoločnosť NTC Košice finančné prostriedky v celkovej výške 9 miliónov eur. Naplánovali to v troch častiach, po 3 milióny eur - do 12. apríla 2017, do 28. februára 2018 a do 28. februára 2019.

Medzirezortné pripomienkové konanie sa začalo vo štvrtok (16. marca) a potrvá do 5. apríla 2017. Predkladateľom materiálu je minister financií Peter Kažimír.

O košickom NTC
Košické Národné tenisové centrum má vyrásť na mieste bývalého futbalového ihriska, na Popradskej ulici. Celkové náklady sa zatiaľ odhadujú na 15 miliónov eur, otvorené by mohlo byť už v roku 2019.

Výstavba by sa podľa pôvodných oficiálnych informácií mala začať ešte v tomto roku. Komplex má tvoriť hlavná hala s otvárateľnou strechou a maximálnou kapacitou 5000 divákov, dve tréningové haly pre tenis a bedminton a päťpodlažná prevádzková budova s administratívou, ubytovaním, VIP priestormi a fitness centrom. Súčasťou bude aj parkovisko pre 190 áut v areáli. Plánovaná je náhradná výsadba zelene, a špeciálne protihlukové opatrenia.

Základná tribúna s kapacitou 3100 divákov
Národné tenisové centrum v Košiciach má spĺňať podmienky pre Davis Cup a Fed Cup. Hlavnú budovu bude možné využiť aj pre iné športy a spoločenské a kultúrne akcie. Navrhnuté sú tribúny s kapacitou 3 100 divákov a pohyblivé montovateľné oceľové tribúny zväčšujúce kapacitu o 1 900 divákov.

Celkovo tu má vzniknúť 12 tenisových kurtov s antukovým, trávnatým aj umelým povrchom, 8 bedmintonových a 2 squashové kurty. Spolu s fitness centrom tu môže naraz športovať 134 ľudí.

Pôvodne ho plánovali postaviť na Aničke
NTC v Košiciach sa pripravuje už viac ako päť rokov. Projekt inicioval Slovenský tenisový zväz, ktorý chcel komplex pôvodne budovať na Aničke. Po rokovaniach sa nakoniec projekt dostal do sklzu a zmenila sa aj lokalita. Poslanci mestského zastupiteľstva dali projektu oficiálne zelenú už pred dvoma rokmi.

Text: SITA/TV KOŠICE
Vizualizácia: STZ
Súvisiace informácie: NTC Košice
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
779
videní
01:55
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1163
videní
03:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
937
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
422
videní


Facebook loginGoogle login