8178 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Futbalový štadión má byť hotový o 2 roky

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.03.2017 12:48 | Šport
Prvé zápasy na novom futbalovom štadióne v Košiciach by sa mohli hrať už v prvej polovici roka 2019. Vtedy by mohli byť pri areáli tzv. Blšáku dve zastrešené tribúny, parkovisko, pripojenie na inžinierske siete a chýbať by nemali ani parkové úpravy. Podľa zmluvy má byť stavba dokončená v roku 2020. Akciová spoločnosť Košická futbalová aréna (85% podiel mesto Košice, 15 % FC VSS Košice; pozn.red.) termín finálnej verzie odhadnúť povedať nevie. "Zmluvný termín zrealizovania 1. etapy nie je ohrozený, naopak myslím, že to stihneme a potom sa uvidí, aké budú ďalšie termíny. My dobudujeme štadión v ďalších etapách tak, aby sa mohla cieľová kapacita vyšplhať na viac ako 13 000 divákov," povedal pre TV Košice Jozef Marku z košického magistrátu.

Aktuálne sa pracuje na úkonoch, ktoré majú zabezpečiť prípravu územia na to, aby sa v budúcom roku mohla začať samotná stavba jednotlivých konštrukcií hľadísk a pod. Stavenisko prevzal dodávateľ pred 16 mesiacmi, kedy začali prípravné práce pre archeologický prieskum daného územia.

"Koncom januára bolo vyhlásené aj verejné obstarávanie, resp. výber dodávateľa formou súťažného dialógu na zhotoviteľa tejto stavby. Tento proces prebieha, už sú vyhodnocované aj ponuky, takže predpokladám, že v priebehu niekoľkých týždňov budeme poznať aj zhotoviteľa samotnej stavby," pripomenul Marko.

Dodanie návrhu a stavebné práce by mali stáť 18,5 milióna eur bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť, uplynie práve dnes.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5014
videní
03:00
1974
videní
06:27
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1138
videní
03:19
9134
videní
02:21


Facebook loginGoogle login