477 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

"Rozkvitnuté" výtlky ešte neopravia, prioritné sú iné úseky

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.03.2017 11:08 | Spravodajstvo
Výtlky na cestách pribudli aj po tejto zime. Za posledné dva týždne ich  podľa magistrátu opravili na šestnástich úsekoch jednotlivých ulíc. "Opravy výtlkov prebiehajú v rôznych mestských častiach, nie je to lokalizované len na niektorú z nich. Prioritné sú trasy MHD a hlavné ťahy, a potom prichádzajú na rad aj vedľajšie cesty," pre TV Košice povedala Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta Košice.

V tomto roku rekonštrukcie za 900 000 eur
Ako dodala, okrem opráv výtlkov sú na tento rok naplánované aj 3 veľké rekonštrukcie, a to v rámci vytypovaných lokalít, ktorých je v Košiciach spolu 17: "ide o dokončenie Poštovej ulice, rekonštrukciu Gazdovskej ulice a časti Klimkovičej ul. Na tento účel je v rozpočte mesta Košice na rok 2017 vyhradených 900 000 eur."

Zakvitnuté výtlky opravia zrejme až koncom marca
Na hlboké výtlky netradičným spôsobom upozornil úspešne a s veľkým ohlasom aj neznámy Košičan. Do dier na minimálne troch uliciach na sídlisku KVP zasadil muškáty.  Komunikácie v správe Mestskej časti KVP plánujú opravovať až koncom marca. Poslanec Ladislav Lörinc na svojom webe zverejnil odpoveď prednostky Miestneho úradu  Ing. Jany Timkovej: "Opravovať komunikácie v správe Mestskej časti plánuje zmluvný partner koncom mesiaca marec, po spustení výroby asfaltových obaľovacích zmesí. Rozhodujúca je závažnosť výtlkov a tiež stupeň dôležitosti komunikácií, na ktorých vznikli. Mestská časť bude niektoré výtlky opravovať s použitím studeného asfaltu prostredníctvom aktivačných pracovníkov."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
508
videní
02:16
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
236
videní
01:13
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1684
videní
01:20
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
696
videní


Facebook loginGoogle login