1343 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Štart rekonštrukcie mosta cez Ružín je stále nejasný

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.03.2017 14:50 | Spravodajstvo
Otázka rekonštrukcie mosta cez Ružín stále nemá odpoveď. Most je pre havarijný stav  od decembra minulého roka úplne uzatvorený. To spôsobuje výrazné problémy pri cestovaní do Košíc nielen obyvateľom obce Opátka, ale aj obyvateľom Gelnice a ďalších obcí Hnileckej doliny.  Strategický dopravný uzol s intenzitou dopravy 3400 áut za 24 hodín nahradila len čiastočne účelová lesná obchádzka. Vo Vestníku verejného obstarávania bolo zverejnené oznámenie o použití priameho rokovacieho konania, ktoré umožňuje legislatíva v dôsledku mimoriadnej udalosti.  

Viac hovorkyňa KSK, Zuzana Bobríková: "Úrad pre verejné obstarávanie momentálne robí kontrolu. Zameral sa na to, či bola správne zvolená metóda výberu, teda priame rokovacie konanie. Kým nebude táto kontrola ukončená, tak obstarávateľ nemôže uzavrieť zmluvu s víťazným zhotoviteľom. Zatiaľ prebiehajú rokovania s troma firmami, ktoré boli oslovené. Pripravujú sa aj alternatívne riešenia, čakáme na závery úradu pre verejné obstarávanie."

O aké alternatívne riešenia ide sa dozvieme až po ukončení súťaže. Predmetom zákazky za vyše 7 miliónov Eur je vypracovanie projektovej dokumentácie s následným realizovaním stavebných prác na poškodenom moste. O tom, ktorá z trojice firiem Inžinierske stavby a.s – Eurovia SK, alebo Štrabag s.r.o. zákazku získa, sa dozvieme už o týždeň vo štvrtok, kedy by sa mali otvárať obálky s ponukami. Práce na rekonštrukcii mosta by mali začať hneď po podpise zmluvy.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
284
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1286
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4237
videní
01:31
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3205
videní
01:38


Facebook loginGoogle login