7604 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Z obyčajnej palety si vyrobíte čokoľvek aj sami

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.07.2020 14:00 | Iné
Aktuálne zažívajú bežné palety návrat. Nie však na stavby a do skladov, ale do domácností. Dnes z nich dokážete vytvoriť prakticky čokoľvek. Stačí bujná fantázia a ešte lepšia zručnosť.

Klasické jednoduché sedenie zvládne aj bežný kutil, komplikovanejšie nápady si vyžadujú ruku a hlavne nástroje profesionálov. Medzi tých už možno zaradiť východniarov z Atelier64, ktorí expandujú doma aj v zahraničí.

Ako prvé vyrobili sedenie do záhrady, bola to jednoduchá lavička. Potom sa pridali ďalšie nápady, ako vešiaky, skrinky, postele, rôzne sedenia, a keď začal stúpať záujem od ľudí, tak aj komplikovanejšie veci ako kuchynské linky či skrinky pod umývadla. Paletám táto doba praje, dá sa povedať, že zažívajú akúsi renesanciu: "Výroba bežného sedenia sa počíta na dni, od nápadu, nákresu, cez ošetrenie palety, montáž, epedy, ktoré dávame šiť z kvalitnej látky na mieru," uviedol pre TV Košice Karol Beránek z Atelier64.

Využitie drevených paliet týmto kreatívnym spôsobom je stále populárnejšie. Existuje neuveriteľné množstvo spôsobov ako ich možno využiť. Bežnú paletu dnes kúpite od 3 do 6 eur, záleží od stavu, v akom je. Najväčší záujem je o tzv. nemého sluhu. Atelier64 expeduje na celom Slovensku ale aj v Čechách. Najpopulárnejší je tzv. nemý sluha ?. Áno, dá sa vyrobiť aj z palety, pozrite si našu reportáž.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
535
videní
03:21
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
164
videní
01:25
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2095
videní
02:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2787
videní
01:41


Facebook loginGoogle login