725 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

S výbehom pre psov nesúhlasia, poslanci ho aj tak schválili

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2017 07:37 | Spravodajstvo
O nový výbeh pre psov požiadali niektorí obyvatelia mestskej časti Košice – Staré mesto. Tí, ktorých by sa však nové venčovisko na Kuzmányho ulici bezprostredne týkalo, neboli tejto myšlienke naklonení  a vyjadrili sa proti jeho realizácií. Poslanci návrh aj napriek tomu na poslednom zastupiteľstve  schválili. Napokon tu ale predsa len možno nebude.

Starosta mestskej časti Košice – Staré mesto Ľubomír Grega uznesenie nepodpísal: "Ja som to uznesenie nepodpísal, čiže nenadobudlo platnosť, a poslanci majú teraz dve možnosti, buď nezvolajú zastupiteľstvo a to nepotvrdia, teda bude platiť to, že výbeh sa realizovať nebude, alebo prelomia moje veto a potom ja to budem musieť podpísať a úrad bude musieť konať v zmysle tohto uznesenia."

Podľa jeho slov ide o spornú záležitosť, ktorá by mohla občanov podnietiť aj k iniciovaniu petície, ktorej sa chce starosta vyhnúť.

Ani reakcie obyvateľov však nie sú na túto problematiku jednoznačné. Aj keď nový výbeh by podľa nich pomohol viacerým psíčkarom v tejto lokalite, na druhej strane sú si vedomí toho, že výber miesta nemusí vyhovovať všetkým.
 
Budúcnosť výbehu majú teda v rukách miestni poslanci.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1850
videní
02:50
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
248
videní
01:31
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
536
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
8103
videní
03:25


Facebook loginGoogle login