2731 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Testovanie 9 preverilo vedomosti deviatakov

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.04.2017 15:35 | Spravodajstvo
Deviataci po celom Slovensku dnes absolvovali prvú väčšiu skúšku v rámci ich štúdia.

Testovanie 9, známe aj ako monitor, prebiehalo na základných školách v dopoludňajších hodinách, pričom presne o 07:45 učitelia oficiálne otvorili zapečatené testy. Na základnej škole Požiarnická v Košiciach pri testovaní robil externý dozor aj Jozef Kolbaský zo ZŠ Mateja Lechkého: "Tie testy prídu zabalené v čiernej obálke, práve kvôli tomu je tu externý dozor. Neexistuje možnosť, aby sa dalo nejakým podvodným spôsobom zistiť čo v teste bude skôr, než ich otvoríme."

V testoch zo slovenského jazyka a literatúry bolo 25 otázok, z matematiky o päť menej. Na vypracovanie oboch testov mali žiaci po 60 minút.  

Školy sa mohli už tradične zapojiť aj do testovania elektronickou formou
V Košickom kraji si elektronické testovanie deviatakov vybralo 9 škôl, priamo v Košiciach 3 základné školy. "Na elektronické testovanie deviatakov sa prihlásilo okolo 60 škôl, tie sa zapojili aj do takzvanej generálnej skúšky, kde si to žiaci celé vyskúšali," informovala nás riaditeľka NUCEM-u Romana Kanovská.

Časť žiakov spoznala výsledky ihneď
Tí, ktorí testy vyplnili cez počítač sa svoje výsledky dozvedeli bezprostredne po ukončení testu. Žiaci, ktorí monitor absolvovali klasickou písomnou formou, si budú musieť na výsledky počkať najneskôr do 30 dní.  Na výsledky budú prihliadať aj stredné školy. Výsledky monitoru uľahčia prijatie tým študentom, ktorí v oboch testovaných predmetoch presiahli  90% hranicu úspešnosti. V takomto  prípade je žiak prijatý na akúkoľvek strednú školu bez prijímacích skúšok.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
885
videní
03:20
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2225
videní
02:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
962
videní
01:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1725
videní
01:52


Facebook loginGoogle login