1766 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Miesta ŤZP museli ustúpiť platenému parkovaniu

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.04.2017 12:47 | Spravodajstvo
Parkovanie na košickej stanici je pre ťažko zdravotne postihnuté osoby problematické. Po tom, čo sa vyhradené miesta presunuli, majú invalidi hlavu v smútku. Vymedzené plochy totiž nie sú vôbec vyznačené a to im spôsobuje nemalé komplikácie.

Miesto pre 3 autá, bežne tam parkujú šiesti bez preukazu ŤZP
"Je to veľký problém, nakoľko to vodorovné značenie tu naozaj nie je. Vojde sa tu namiesto troch áut, ako je vyznačené na značke, kľudne aj päť alebo šesť áut. A tým pádom nie je dostatok miesta pre vystupovanie týchto osôb," uviedol osobný asistent Michal Kunc.

Podľa normy musia byť parkovacie miesta široké najmenej 3, 5 metra. Natesno umiestnené vozidlá to však znemožňujú. Chýbajúce značenie často využívajú najmä zdraví ľudia a zaberajú tak miesto hendikepovaným. To však nie je jediným problémom. Zdravotne postihnutým môže spôsobovať ťažkosti aj obrubník, ktorý nie je znížený po celej šírke ostrovčeka.

EEI: Chystáme reorganizáciu parkoviska
"Parkovacie miesta pre osoby s ŤZP sú v riešení, v najbližších týždňoch budú vyznačené. Čo sa týka zlého prístupu na parkovací ostrovček, registrujeme to a máme v pláne kompletnú reorganizáciu parkoviska a premiestnenie parkovacích miest na iné miesto v rámci tohto areálu. Ide o vysokú investíciu, ktorá si navyše vyžaduje stavebné povolenie," informovala mediálna zástupkyňa EEI Lucia Chovanová.

Tieto vyhradené miesta nájdete len ťažko
Ťažko zdravotne postihnutých trápi aj zle umiestnená dopravná značka. "Tá značka, ktorá ukazuje parkovanie pre vozíčkarov nie je vôbec viditeľná z hlavnej cesty. Čiže mala by byť umiestnená inak," posťažoval sa Marián Kozák. Podľa neho v okolí stanice chýbajú aj značenia, ktoré by ľudí so zdravotným postihnutím na vyhradené miesta naviedli. O tejto skutočnosti sme sa presvedčili aj s našim štábom, keď sa nám uvedené miesta podarilo nájsť zhruba až po štvrť hodine. Spoločnosť EEI však tvrdí, že značku zviditeľní orezaním konárov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
720
videní
01:38
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
579
videní
01:54
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1547
videní
02:07
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
632
videní
02:27


Facebook loginGoogle login