K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Výstavba Národného tenisového centra dostala zelenú

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.04.2017 16:20 | Spravodajstvo
Vláda SR dnes odsúhlasila uvoľnenie finančných prostriedkov vo výške 9 miliónov eur pre NTC, a.s. Košice, určených na vybudovanie tréningového centra v Košiciach. Do 31. mája 2017 dostane NTC, a.s. na tento účel sumu do výšky 3 mil. eur, do 28. februára 2018 ďalšie 3 mil. eur a do 28. februára 2019 posledné 3 mil. eur.

Generálny sekretár STZ Igor Moška v reakcii na schválenie povedal: "Jedným z prioritných investičných zámerov Slovenského tenisového zväzu je zriadiť regionálne tréningové centrum na východnom Slovensku, v ktorom by sa mohla pripravovať talentovaná mládež z celého východného Slovenska a hrať medzinárodné zápasy slovenská reprezentácia v Davis Cupe a Fed Cupe. Dnešné dôležité rozhodnutie potvrdilo dlhodobý spoločný záujem vybudovať košické NTC v areáli na Popradskej ulici."

Primátor mesta Košice Richard Raši neskrýval spokojnosť: "Ďakujem vláde a tenisovému zväzu za podporu projektu, ktorý významne skvalitní športovú infraštruktúru nášho mesta – najlepšieho Európskeho mesta športu 2016. Košické NTC bude plniť štyri základné úlohy. Stane sa športoviskom pre Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2021, ktorý sa uskutoční v Košiciach s predpokladanou účasťou takmer 4 000 športovcov z celej Európy. Organizátori tohto prestížneho podujatia využijú centrum pre tenis, džudo a gymnastiku."

O košickom NTC
Košické Národné tenisové centrum má vyrásť na mieste bývalého futbalového ihriska, na Popradskej ulici. Celkové náklady sa zatiaľ odhadujú na 15 miliónov eur. 60 % (spomenutých 9 miliónov eur) bude z dotácie zo štátneho rozpočtu a 40 % z bankového úveru so splatnosťou desať rokov. Komplex má tvoriť hlavná hala s otvárateľnou strechou a maximálnou kapacitou 5000 divákov, dve tréningové haly pre tenis a bedminton a päťpodlažná prevádzková budova s administratívou, ubytovaním, VIP priestormi a fitness centrom. Súčasťou bude aj parkovisko pre 190 áut v areáli. Plánovaná je náhradná výsadba zelene, a špeciálne protihlukové opatrenia.

Základná tribúna s kapacitou 3100 divákov
Národné tenisové centrum v Košiciach má spĺňať podmienky pre Davis Cup a Fed Cup. Hlavnú budovu bude možné využiť aj pre iné športy a spoločenské a kultúrne akcie. Navrhnuté sú tribúny s kapacitou 3 100 divákov a pohyblivé montovateľné oceľové tribúny zväčšujúce kapacitu o 1 900 divákov. Celkovo tu má vzniknúť 12 tenisových kurtov s antukovým, trávnatým aj umelým povrchom, 8 bedmintonových a 2 squashové kurty. Spolu s fitness centrom tu môže naraz športovať 134 ľudí.

Pôvodne ho plánovali postaviť na Aničke
NTC v Košiciach sa pripravuje už viac ako päť rokov. Projekt inicioval Slovenský tenisový zväz, ktorý chcel komplex pôvodne budovať na Aničke. Po rokovaniach sa nakoniec projekt dostal do sklzu a zmenila sa aj lokalita. Poslanci mestského zastupiteľstva dali projektu oficiálne zelenú už pred dvoma rokmi.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1163
videní
03:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
937
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
422
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
443
videní


Facebook loginGoogle login