388 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Realizáciu kontajnerov pod zemou chcú urýchliť petíciou

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.04.2017 12:53 | Spravodajstvo
Členovia petičného výboru Ladislav Lorinc a Rastislav Trnka odovzdali na podateľňu Magistrátu mesta Košice petíciu, ktorú podpísalo 1290 obyvateľov prevažne v elektronickej podobe. Prostredníctvom nej žiadajú primátora aj poslancov mestského zastupiteľstva, aby sa venovali problematike zberu odpadov.

Predkladateľ petície Ladislav Lörinc k téme povedal: "Táto petícia bojuje za to, aby boli vybudované podzemné a polopodzemné kontajnery v meste Košice. Nehovoríme, že tieto kontajnery musia byť všade a časom nahradia všetky kontajnery, lebo to je nereálne. My hovoríme, spusťme pilotný projekt vo veľkých mestských častiach, ktoré si samé určia, kde tieto kontajnery vedia umiestniť."

Spoločnosť Kosit plánuje v rámci novej koncepcie vybudovať prvý podzemný kontajner na sídlisku Juh a zároveň prvé moderné stojisko na kľúč, ktoré v marci predstavili ako spoločný plán s mestom. Súčasťou koncepcie je podľa odpovede KOSITU aj príprava investičného plánu, ktorý by sa tejto problematike venoval v najbližších rokoch. Poslanec Rastislav Trnka hovorí, že petícia má byť impulzom k ďalšiemu rokovaniu.

"My sme sa snažili teraz nerobiť veľkú petičnú akciu, lebo nám je potom vyčítané, že je to cirkus, že robíme divadlo. Proste chceme, aby sa to zodpovedne prerokovalo v mestskom zastupiteľstve a očakávame od poslancov a aj primátora, že sa k tomu postavia zodpovedne," dodal Lörinc.

Podanou petíciou sa budú zaoberať poslanci na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré bude 24. apríla. Na ňom ju môžu zobrať na vedomie, alebo sa reálne venovať navrhnutým riešeniam.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1279
videní
02:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3590
videní
02:41
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6190
videní
02:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4483
videní
02:37


Facebook loginGoogle login