K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Aréna Sršňov má za sebou prvý rok

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.04.2017 14:21 | Šport
Takto pred rokom sme vás informovali o otvorení novej hokejovej haly v Košiciach. Aréna Sršňov už vtedy disponovala špičkovou ľadovou plochou i kvalitným zázemí v podobe moderných šatní. Napriek tomu však stále pripomínala stavenisko, veď už na prvý pohľad bolo jasné, že exteriér aj interiér čaká ešte množstvo potrebnej práce. 

"Máte pravdu, už pri otvorení haly sme si boli vedomí toho, že pred nami je ešte veľmi veľa práce," rozhovoril sa majiteľ a šéf Arény Sršňov Marek Mergleský rok po spustení prevádzky. Myšlienka ponúknuť Košiciam tretiu hokejovú halu v ňom žila už od roku 2009, kedy navštívil štadión Mariána Gáboríka v Trenčíne. Cesta k súčasnému stavu však bola dlhá a stála veľa peňazí aj úsilia. A kusisko práce majú "Sršne" ešte stále pred sebou. 

"V porovnaní s predošlým rokom je posun viditeľný. Podarilo sa nám dobudovať ďalšie šatne a momentálne preto organizujeme turnaje s väčším počtom hráčov. Na prvom podlaží máme nový vestibul, pribudol obchod s hokejovými potrebami i brúsením korčúľ. Ak teda zlomíte hokejku, alebo sa vám strhne hrana na korčuli, do troch minút máte všetko opäť v poriadku. Takýto servis vám dnes ponúkne málokto na Slovensku. Horúcou novinkou je otvorenie Sršeň Caffé, čiže novučičkej kaviarne s priamym výhľadom na ľadovú plochu. Rodičia tak môžu sledovať svoje deti z tepla pri kávičke a v rámci služieb sme zaviedli aj obedové menu. Ceny sme sa pritom snažili prispôsobiť východu Slovenska," pomenoval novinky Marek Mergleský

Ani teraz však ešte nie je príjemný štadión úplne kompletný. V pláne je dokončenie detského kútika a témou dňa je dokončenie vonkajšej letnej terasy. 

"V lete tu totiž budeme mať hneď viacero hokejových kempov a ich príprava bude prebiehať aj vonku. Veľmi nám chýba aj hokejbalové ihrisko a cítime tlak na jeho realizáciu. V extralige pôsobia už tri košické mládežnícke tímy - do 14, 16 a 19 rokov, pričom šestnástka získala majstrovský titul. Boli by sme radi, ak by nemuseli hrávať svoje zápasy v Prešove. Považujeme to teda za svoju prioritu," naznačil plány na ďalší rozvoj haly M. Mergleský. 

S Arénou Sršňou však súvisia i ďalšie novinky, ktoré sa netýkajú infraštruktúry. V priestoroch haly na sídlisku KVP vznikol nový mládežnícky hokejový klub HK Sršne Košice

"Vytvoriť hokejový klub nie je v dnešnej dobe ľahké. My sme to ponúkali viacerým potenciálnym záujemcom, ale napokon to ostalo na nás. Robíme čo môžeme, chodíme po školách, kampaň sme mali aj v Rádiu Košice. V tejto chvíli máme v prípravke 70 detí, čo je podľa mňa výborné číslo a máme z neho radosť. Chlapci napredujú a majú za sebou niekoľko turnajov," pochvaľuje si šéf haly i klubu. 

Nezabudlo sa ani na dospelých amatérskych priaznivcov hokeja. Je tomu už pár rokov, čo v Košiciach zanikla amatérska liga AHL, ktorej domovom bola Steel aréna. Rekreační hokejisti sa tak stretávajú v Čanianskej amatérskej ligy, kde pôsobia aj dve mužstvá z Košíc. Záujem zo strany košických amatérov bol však výrazne väčší a na svete je tak projtek CHL - Cassovia Hockey League. 

"Sme radi, že už nielen v Čani, ale aj u nás prebiehajú úvodné zápasy amatérskej ligy. S chlapcami si tam chodím zahrať aj ja a môžem teda povedať, že úroveň ide prudko nahor. Máme čo robiť, aby sme sa korčuliarsky vyrovnali súperom," pousmial sa Mergleský. "V tejto chvíli máme osem mužstiev a od septembra sa spustí hlavná súťaž. V nej by malo byť desať až dvanásť tímov a pôjde tak o slušnú amatérsku ligu. Po deťoch si tak u nás prídu na svoje i dospelí."

V čase vzniku štadióna ešte jej majiteľ nevedel povedať, či bude ľad k dispozícii celoročne. Na základe ročnej prevádzky hovorí áno. 

"Náklady sú v lete dosť vysoké, ale snažíme sa to vykrývať využívaním voľného ľadu. Zatiaľ sa to celkom darí, ale poviem to takto - budeme radi, ak budeme v lete na nule. Myslím si, že aj pre širokú verejnosť bude príjemné môcť si zakorčuľovať aj počas horúcich letných dní," dodal Marek Mergleský.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
336
videní
01:10
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1022
videní
02:17


Facebook loginGoogle login